Ciąg dalszy modernizacji

Parter budynku zajęty będzie przez gabinet lekarski, gabinet zabiegowy i punkt sprzedaży leków. W holu znajdować się będzie poczekalnia, recepcja i sanitariaty. Prace budowlane trwają od ubiegłego roku. Przebudowane zostały pomieszczenia, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, położone tynki.

Oficjalny termin zakończenia inwestycji przewidziany jest w czerwcu, ale już w chwili obecnej prowadzone są prace wykończeniowe – kładziona jest glazura i terakota, malowane ściany. Koszt prac budowlanych wyniesie ok. 196 tys. zł.

Modernizacja budynku na Osiedlu Wojskowym w Zegrzu Płd. rozpoczęła się w 2010 roku od prac budowlanych na I piętrze. Ich celem była adaptacja pomieszczeń na potrzeby ośrodka kultury. Na wykonanie tego etapu przebudowy oraz zakup wyposażenia do zaplanowanej sali komputerowej Gmina uzyskała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie – odnowa i rozwój wsi, w wysokości 50% wartości inwestycji. Inauguracja działalności nowego ośrodka kultury miała miejsce w listopadzie 2010 roku.

budynek komunalny w Zegrzu Południowym