Dzień Dziecka w Nieporęcie

Dzieci wzięły udział w wyjątkowej lekcji edukacji regionalnej- rejsie po Zalewie Zegrzyńskim. W sumie odbyły się trzy rejsy statkiem, w których udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Wielu z nich po raz pierwszy miało możliwość spojrzenia na naszą miejscowość i podziwiania malowniczych brzegów zalewu ze środka jeziora.

Najmłodsi miłośnicy wodnych atrakcji wraz z wychowawcami kontynuowali relaks, tym razem już w wodzie, spędzając czas w Aquaparku.

Z kolei dla wielbicieli komunikacji Straż Miejska m. st. Warszawy zorganizowała miasteczko ruchu drogowego, gdzie przez cały dzień odbywały się zajęcia wychowania komunikacyjnego prowadzone dla poszczególnych klas przez strażników miejskich. Uczniowie uczyli się także udzielania pierwszej pomocy ćwicząc na fantomie.

Na boisku rozgrywane były Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej dla klas 4-6, które zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego – Jan Tomczyk i Tomasz Zalewski. Rywalizacja sportowa odbyła się przy wspraciu uczniów Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym: Karola Kusia, Antka Sikory, Mateusza Zawistowskiego i Michała Soluza, którzy w ramach realizacji obowiązkowego projektu edukacyjnego, sędziowali mecze i wspomagali pracę nauczycieli. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały w nagrodę piłki nożne.

Pełen wrażeń dzień zakończył się porwaniem pięknej dziewczyny z klasy szóstej dokonanym przez starożytnych barbarzyńców, którzy odbyli podróż w czasie i pojawili się pośród uczniów nieporęckiej szkoły. Jak się okazało, czyn ten był sprawką rycerzy z Bractwa Rycerskiego z Gniewu, którzy w tak nietypowy sposób rozpoczęli żywą lekcję historii poświęconą życiu i obyczajom straożytnych Rzymian.
Dopełnieniem obchodów Dnia Dziecka była niecodzienna lekcja przyrody przeprowadzona przez „Klaps-Art”. Uczniowie poznawali budowę, życie i zwyczaje gadów obserwując żywe okazy węży prezentowane przez ich opiekunkę. Odważni stanęli nawet oko w oko z boa dusicielem, mogli także pogłaskać zwierzęta.

Moc atrakcji przygotowanych dla dzieci oraz piękna pogoda były wspaniałym prezentem dla wszystkich uczniów z okazji ich święta.
Serdeczne podziękowania za zorganizowanie Dnia Dziecka składamy dyrektor szkoły Pani Edycie Kuś, Pani Halinie Okońskiej, sołtys wsi Nieporęt, Radzie Rodziców działającej przy SP Nieporęt, panu Zbigniewowi Leszczyńskiemu, komendantowi Straży Miejskiej m. st. Warszawy, funkcjonariuszom oraz uczniom klasy II b Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym, a także wychowawcom i nauczycielom, którzy opiekowali się uczniami.

Iwona Kopka