Gala sportów walki w Nieporęcie

Organizatorami turnieju, nad którym patronat objęli Polski Związek Kickboxingu oraz Wójt Gminy Nieporęt, byli Baltic Martial Arts Federation oraz LKSW Tajfun Legionowo.

Do Nieporętu przyjechało wielu zawodników, m.in. z Olsztyna, Łomży, Warszawy, Legionowa, Nadarzyna i Włocławka. Od rana odbywało się oficjalne ważenie zawodników i ich weryfikacja. Odbyło się kilkanaście niezwykle emocjonujących i wyrównanych walk.

Kickboxing powstał z połączenia dalekowschodnich sztuk walki ze sportami współczesnymi. To dyscyplina sportowa (sport walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią jak i kopnięcia.

Rywalizacja sportowa odbywa się wg licznych regulaminów i formuł, wśród których można wyróżnić między innymi: full–contact – dozwolone są wszystkie techniki nożne i bokserskie powyżej pasa, nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem; Low kick – dozwolone są wszystkie techniki bokserskie oraz kopnięcia do wysokości głowy, nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem; K-1 – formuła wprowadzona i spopularyzowana przez japońską organizację K-1, dozwolone są wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami, bez względu na wysokość; nie wolno uderzać łokciem; Muay Thai ( oriental rules) – poza ciosami i kopnięciami jak w K-1, dozwolone są uderzenia łokciami, walka w klinczu jest nieprzerywana, można też stosować obalenia, przechwytywać i przytrzymywać kopnięcia.