GAZ-SYSTEM S.A. z Akcją Lato w Nieporęcie

Sponsorem akcji był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Frekwencji mógłby nam pozazdrościć niejeden organizator, każdego dnia pokaźna grupa dzieci stawała w progu Gminnego Ośrodka Kultury w pełnej gotowości do kolejnych zajęć. Był to czas pełen atrakcji, świetnej zabawy, nowych znajomości i niezapomnianych przygód.

Wśród licznych zajęć, zarówno tych dla ducha jak i dla ciała, warto wymienić wycieczki zarówno autokarowe: do Warszawy i do Legionowa jak i chociaż pieszy spacer po Nieporęcie, w trakcie którego dzieci wcieliły się w rolę przewodników. Były również gry terenowe i oczywiście nie zabrakło wycieczki rowerowej. Wakacje w GOK to również okazja do nabycia nowych umiejętnościami jak łowienie ryb, pieczenie drożdżówek, robienie T-shirtów, mydełek i kapeluszy, czy też nauka słówek po hiszpańsku lub francusku.
W związku z ogromnymi upałami, które towarzyszyły tegorocznej edycji Akcji Lato, jesteśmy niezmiernie wdzięczni OSP z Nieporętu za fontannę wodną i OSP z Wólki Radzymińskiej, u których gościliśmy na Pikniku Strażackim, gdzie również nie zabrakło mokrych atrakcji. Chcemy podziękować również filiom GOK Nieporęt, u których mogliśmy gościć, jak również Parkowi Linowego „Radocha” za dzień w Parku Linowym, Grahuli za moc atrakcji w kręgielni, MOK Legionowo za seans filmowy oraz Muzeum Historycznemu w Legionowie oraz Kołu Wędkarskiemu nr 30 z Białobrzegów. Dzięki uprzejmości Pracowni Nowoczesnej Edukacji dzieci wzięły udział w zajęciach z robotyki.

Ostatni tydzień Akcji Lato upłynął na rywalizacji Olimpijskiej w Kompleksie Rekreacyjnym Nieporęt – Pilawa, za gościnność bardzo dziękujemy gospodarzom. Konkurencje wodne zapewniła nam ekipa Między Żaglami oraz LSurf, podniebne wyścigi odbyły się Parku Radocha, zawody wędkarskie zorganizowali członkowie Koła Wędkarskiego nr 30 z Białobrzegów. Dzieci wykazały się ogromną odwagą, hartem ducha i chęcią rywalizacji, nie zapominały przy tym o zasadach fair-play. Wszyscy olimpijczycy w pełni zasłużyli na pyszny poczęstunek w Tawernie, przygotowany przez pana Krzysztofa Kostro.

Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i uczestnikom Olimpiady. ZAPRASZAMY JUŻ ZA ROK

Za kolejne wspólne wakacje dziękujemy wszystkim dzieciom i naszemu sponsorowi Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.