Józefów najaktywniejszym sołectwem

Impreza ma na celu ożywienie lokalnych społeczności poprzez zaprezentowanie dorobku poszczególnych sołectw z obszaru objętego działalnością Związku Stowarzyszeń Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego. W konkursie wzięli udział przedstawiciele gmin: Dąbrówka, Jabłonna, Nieporęt, Radzymin, Serock, Somianka oraz Wieliszew. Drużyny startowały w trzech kategoriach, wybranych spośród zaproponowanych siedmiu: działalność; smaki i kuchnia regionalna; zanikający zawód; dorobek artystyczny; legenda o sołectwie; ciekawy człowiek; osiągnięcia – rozwój sołectwa

Barwne stoiska, głównie zastawione przysmakami regionalnej kuchni, to motyw przewodni jaki można był zobaczyć w pierwszej części festiwalu. Reprezentanci gminy Nieporęt czyli sołectwo Józefów z sołtysem Stanisławem Rębelskim i Radą Sołecką na czele, zapraszali uczestników do odwiedzenia ich stoiska i skosztowania m.in. pysznego żurku, kaszanki, naleśników z marmoladą, brzoskwiniami i bitą śmietaną. Dużym zainteresowanie wśród odwiedzających stoisko Józefowa cieszył się tegoroczny wieniec dożynkowy, a także szkolny album ze starymi zdjęciami.

Druga część festiwalu, to prezentacja sołectwa na scenie. Czas ograniczony do 20 minut nie pozwalał na wiele, jednak mieszkańcy Józefowa, którzy występowali jako ostatnie z sołectw pokazali na co ich stać. Najpierw rapowały dzieci, a po nich swoje zdolności wokalne i taneczne zaprezentował zespół „Józefinki”. Na koniec wraz z Józefinkami piosenkę pt. „ To w Józefowie” zaśpiewał sam sołtys. Było kolorowo i zabawnie, a przede wszystkim nikt się nie nudził. Cała widownia z zaangażowaniem uczestniczyła w prezentacji Józefowa. Po tym występie chyba nikt nie miał wątpliwości, które sołectwo wygra II edycję festiwalu.

Po krótkiej przerwie kapituła konkursu ogłosiła wyniki oraz zwycięstwo mieszkańców Józefowa. Drugie miejsce zajęło sołectwo Olszewnica Stara, a trzecie Dosin. Oprócz nagrody finansowej zwycięzcy przysługuje prawo organizacji kolejnej edycji festiwalu więc III edycja odbędzie się w gminie Nieporęt.

Stoisko cieszyło się duzym zainteresowaniem
Prezentacja na scenie
Sołtys Stanisław Rębelski śpiewa piosenkę pt.

Zapraszamy do obejrzenia galerii