Jubileusz Strefy Podmiejskiej

Z tej okazji zespół przygotował „Mickiewicza dzieła przebrane” wg scenariusza i reżyserii Bogusławy Oksza-Klossi, założycielki i opiekuna artystycznego teatru. Zmierzenie się z tematem trudnym, twórczością narodowego wieszcza, okazało się przedsięwzięciem nader udanym i w opinii większości odbiorców, zachęcającym młodsze pokolenie do poznania utworów w całości.

Aktorzy potwierdzili ponownie swój talent i sceniczną swobodę, w nagrodę zebrali burzliwe oklaski od widowni, która szczelnie wypełniła salę w Gminnym Ośrodku Kultury. Serdeczne gratulacje złożyli aktorom i reżyserowi wójt Maciej Mazur oraz zastępca wójta Alicja Sokołowska, swoje uznanie wyraził również poseł Zenon Durka.

W ciągu 10 lat istnienia zespołu jego skład zmieniał się i sobotnie święto stało się okazją do ponownego spotkania po latach z tymi członkami Strefy, którzy w 2001 roku dali początek jej istnieniu i wystawili wiele interesujących przedstawień. „Wesele u drobnomieszczan”, „Sztuka mało co teatralna”, „Dzieła wszystkie Szekspira”, „Pułapka na myszy”, „Parady”, to tylko część tytułów, które nieporęcka widownia miała okazję z przyjemnością oklaskiwać.

Niespodzianką był specjalnie dla nich przygotowany występ zespołu Piena voce, który zaprezentował program wokalny i taneczny. W sali na piętrze czekała wystawa kostiumów, rekwizytów i kronik ze zdjęciami, która wzbudziła wiele zabawnych wspomnień i sprawiła, że na chwilę odżyły teatralne postacie i scenki.

Serdecznie gratulujemy Strefie Podmiejskiej 10-letniej, bogatej w wydarzenia teatralne działalności i życzymy wielu równie udanych premier w następnych latach.