Koncert New Trio w Nieporęcie

Koncert odbył się przy wypełnionej po brzegi sali i zachwycił zgromadzoną publiczność. Nic w tym dziwnego, bowiem artyści mają na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, współpracują z muzykami światowego formatu.

Od 2012 roku Mateusz Smoczyński jest członkiem legendarnego już amerykańskiego zespołu – Turtle Island Quartet (zdobywcy dwóch nagród Grammy). Jan Smoczyński na stałe pracuje w zespole Michała Urbaniaka, Urszuli Dudziak (jako kierownik muzyczny), w zespole Agi Zaryan, Quintecie oraz Quartecie J. Małka, a lista ta nie wyczerpuje projektów, w których bierze udział. Alex Zinger uznawany jest za jednego z najlepszych rosyjskich perkusistów. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami światowego formatu, takimi jak: Deborah Brown (USA), Jimmy Owens (USA), David Sanchez (USA), Stephanie Nakazane (USA), Aude O’Bryan (USA), Bobby Martinez (Brazylia).

W Nieporęcie muzycy wystąpili podczas krótkiej przerwy w trasie koncertowej, promującej najnowszą płytę. To o niej Jan „Ptaszyn” Wróblewski powiedział: „Nowość, która najpierw mnie ucieszyła, a potem powaliła. To na pewno muzyka zasługująca na miano dzisiejszego jazzu, ale jakże pięknie osadzona w tradycji”.

Słuchaczy sobotniego koncertu czekała również niespodzianka – na bis zespół wykonał najnowszy utwór, skomponowany poprzedniego dnia.