Matczyna Niedziela w Stanisławowie Pierwszym

Wydarzeniu patronował ksiądz proboszcz Tomasz Osiadacz, wójt Maciej Mazur, Rada Gminy Nieporęt oraz sołtysi wsi: Aleksandrów, Izabelin, Nieporęt, Stanisławów Pierwszy i Rembelszczyzna. W organizację i przeprowadzenie festynu zaangażowana była duża grupa mieszkańców, którym pomagali wolontariusze z Gimnazjum. Odbywająca się tego dnia o godzinie 12.00 msza święta była mszą odpustową.

Program rozpoczął się sportowym akcentem – turniejem minisiatkówki dla dzieci, przygotowanym przez UKS „Dębina”. Na ciąg dalszy emocji sportowo-rekreacyjnych złożył się turniej rodzinny tenisa stołowego, konkurencje biegowe oraz zawody zręcznościowe dla maluchów. Nagrody zwycięzcom wręczyli ksiądz Tomasz Osiadacz oraz wójt Maciej Mazur. Dla wszystkich Mam zagrał zespół „Avans”, wystąpił chór „Młodzież 50+”, zaprezentowali się uczniowie z SP Izabelin w programie „Niespodzianka dla Mamy” oraz zaśpiewała schola dziecięca przy parafii w Stanisławowie Pierwszym. Do swojego stoiska zaprosił Caritas ze Stanisławowa Pierwszego, zachęcając do udziału w loterii fantowej, radni i sołtysi, którzy częstowali znakomitym potrawami z grilla i ciastem, oraz Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, w którym prezentowano udzielanie pierwszej pomocy. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczestników była dmuchana zjeżdżalnia.

Pamiątką po zorganizowanym po raz siódmy festynie jest piękny krzak czerwonej róży, tradycyjnie zasadzony w sąsiedztwie kościoła.


Zapraszamy do obejrzenia galerii z festynu