Międzypowiatowe Mistrzostwa w Aquaparku Fala

Organizatorem zawodów i fundatorem pucharów, medali i dyplomów był Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Nieporęt.
Imprezę poprowadził i Sędzią Głównym był p. Roman Madej – nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor pływania oraz organizator z ramienia SZS.

Obsadę sędziowską stanowili instruktorzy pływania na co dzień prowadzący zajęcia w OSiR GN: Anna Wenerska, Beata Brejnakowska, Michał Madej, Paweł Jankowski , Łukasz Brejnakowski, Bartosz Krawczak. Sekretariat zawodów prowadził p. Marek Mróz.

W zawodach udział wzięli uczniowie ze szkół:
1. SP nr 1 Konstancin Jeziorna
2. SP nr 2 Konstancin Jeziorna
3. SP nr 2 Ząbki
4. SP nr 5 Nowy Dwór Mazowiecki
5. SP nr 7 Nowy Dwór Mazowiecki
6. SP nr.12 Otwock
7. SP nr.1 Józefów
8. SP Józefów gm. Nieporęt

O godzinie 09:30 rozpoczęło się rozpływanie zawodniczek i zawodników. O godz 10:00 otwarcia zawodów w imieniu organizatora dokonał p. Roman Madej.
W rywalizacji indywidualnej zawodnicy klas III i IV płynęli 25m stylem grzbietowym i dowolnym, natomiast starsi uczestnicy (klasy V i VI) mieli do pokonania dwie długości basenu sportowego (50m) stylem grzbietowym i dowolnym.
Jednak to wyścig sztafetowy budził największe emocje. Zawodnicy (klasy III – VI) mieli do pokonania 8 x 25m stylem dowolnym.

Tak jak przy poprzednich Mistrzostwach wyniki zawodów indywidualnych zostały zsumowane do rywalizacji drużynowej, dlatego podajemy zbiorcze wyniki, które przedstawiają się następująco:

Po zakończeniu zawodów około godziny 12.00 ogłoszone zostały wyniki końcowe, a najlepsze zawodniczki i zawodnicy, otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale z rąk Wójta Gminy Nieporęt Macieja Sławomira Mazura, oraz Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Mariana Oszczyka.
Impreza przebiegała w miłej, sportowej atmosferze. W tym roku startowało mniej szkół w porównaniu z rokiem ubiegłym. Poziom zawodów był wysoki. Na podkreślenie zasługuje fakt dużego zaangażowania trenerów i opiekunów poszczególnych ekip oraz gorący doping kibiców.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i organizacji Mistrzostw.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!