Morsy z ICEBEAR rozpoczynają sezon

Początkowo grupka liczyła zaledwie kilka osób – znajomych. Z czasem zarażone nową pasja przyłączały się kolejne. Obecnie grupa liczy już kilkadziesiąt osób i w najbliższą niedzielę 27.10.2013 o godzinie 11:00 radzymińskie morsy rozpoczną sezon.

Dotychczas kąpiele odbywały się przy molo na Dzikiej Plaży w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim. W tym roku morsy będą kąpać się kilkaset metrów dalej na terenie partnera klubu – Restauracji Parasol (Nieporęt, Zegrzyńska 10E). Wszystko ze względów bezpieczeństwa. Zima teren wokół molo zamienia się w wielkie lodowisko, mnóstwo dzieci przychodzi tam jeździć na łyżwach albo po prostu na ślizgawkę – mówi Mariusz Wilkowski – założyciel klubu. Źle zabezpieczony przerębel to niepotrzebne zagrożenie. Chcemy realizować swoja pasję, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze – dodaje.

Co dają zimowe kąpiele?

Zimowe kąpiele pozytywnie wpływają na nasz układ odpornościowy. Morsy rzadziej chorują, a infekcje, które ich dopadną mają łagodniejszy przebieg. Morsowanie poprawia krążenie krwi, wydolność organizmu, ukrwienie skóry, ale przed wszystkim wprawia w dobry nastrój. Szczególnie ważne dla Pań – morsowanie odmładza – zdradza nam Krzysztof Chaciński – mors.

Jak można zacząć?

Październik jest dobrym okresem na rozpoczęcie tej lodowatej przygody, temperatura powietrza jest dodatnia, woda ma wciąż kilka stopni – to dobry moment na stopniowe przygotowanie organizmu. Wbrew pozorom łatwiej jest wejść do wody zimą niż latem – teraz temperatura wody i powietrza jest zbliżona, latem często jest między nimi przynajmniej kilkanaście stopni różnicy – to szok dla organizmu.

Czy to bezpieczne?

Morsowanie jest całkowicie bezpieczne. Kluczowa jest rozgrzewka przed i po każdej kąpieli. W trakcie kąpieli wychodzimy na brzeg i znów się rozgrzewamy – powiedział Mariusz Wilkowski. „Początkujące morsy wchodzą do wody zazwyczaj na kilkanaście sekund, z każdą kolejną kąpielą zostają w wodzie dłużej” – dodaje.

Jak dołączyć do klubu?

Wystarczy pojawić się w którąkolwiek jesienno-zimową niedzielę w Nieporęcie na terenie Restauracji Parasol (Nieporęt, Zegrzyńska 10E), wypełnić deklarację członkowską i wpłacić składkę. W ramach powitalnego zestawu każdy mors otrzymuje koszulkę z logiem klubu.

Chętni mogą także zapisać się na klubowy wyjazd do Kołobrzegu, gdzie 6 stycznia bity będzie rekord Guinessa w ilości morsujących osób.