Nieporęckie Żagle

Regaty rozegrane zostały w klasach Omega i RS Vision. W klasie Omega wystartowało 7 załóg reprezentujących samorządy. Na łódkach RS Vision rywalizowali mieszkańcy w liczbie 6 załóg. Z planowanych 5 wyścigów wiatr pozwolił na rozegranie 3, po których podsumowano regaty i wyłoniono zwycięzców.

Wśród samorządowców pierwsze miejsce zajęła załoga reprezentująca Gminę Nieporęt w składzie: sternik – Sylwester Pietrucha oraz Alicja Sokołowska i Krzysztof Aniołkowski. Drugie miejsce zajęła załoga Gminy Wieliszew – sternik Mirosław Sieradzki oraz Jarosław Zyśk i Zbigniew Budny. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga reprezentująca Urząd Wojewódzki w Warszawie w składzie – sternik Jerzy Pindelski oraz Bartłomiej Kolipiński i Wojciech Pindelski.

Wśród mieszkańców w klasie RS Vision triumfowali sternik Michał Skrzypkiewicz z Bartłomiejem Baranowskim i Aleksandrą Marczak. Drugie miejsce wywalczyli sternik Jacek Wojewódko z Piotrem Badzielewskim, a na trzeciej pozycji uplasowali się Stanisław Kowalewski – sternik, z Anthonym Shorterem.

Puchary i medale wręczył żeglarzom Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur, a puchar dla najlepszej załogi mieszkańców Gminy Nieporęt w klasie RS Vision wicestarosta Robert Wróbel.
Organizatorzy regat, Ośrodek Szkoleniowy Między Żaglami oraz Gminny Ośrodek Kultury, przygotowali również wiele atrakcji dla gości imprezy. Dzieci miały do dyspozycji dmuchane zabawki, w stoisku promocyjnym Urzędu Gminy oferowane były albumy i foldery prezentujące gminę, mapy oraz gry zręcznościowe. Dużą atrakcję stanowiły darmowe rejsy tramwajem wycieczkowym Laguna, który zabierał pasażerów w pobliże rozgrywanych regat, by mogli z bliska przyjrzeć się wyścigom żaglówek. Atmosferę tego dnia podkreślił koncert szant w wykonaniu zespołu Wodny Patrol.

1. Regaty „Nieporęckie Żagle” zapoczątkowały stały cykl, który kontynuowany będzie w następnym sezonie. Na terenie Kompleksu zaplanowany jest również ciąg dalszy koncertów Nieporęckie Lato Muzyczne, cieszących się w tym roku dużą popularnością oraz wiele niespodzianek, które sprawią, że pobyt w tym miejscu będzie niezwykle przyjemny.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z regat