Nowoczesna Biblioteka Publiczna

Pierwszym etapem automatyzacji biblioteki było umieszczenie na blogu elektronicznego katalogu książek. Od 6 lipca 2009 roku przez Internet, z dowolnego miejsca, można sprawdzać zasoby Biblioteki Publicznej.

Obecnie wdrażamy nowy program biblioteczny Mateusz, który niesie wiele udogodnień zarówno bibliotece jak i czytelnikom. Po zakończeniu prac związanych ze zmianą programu, czytelniczy będą mogli sprawdzać przez Internet czy dana pozycja jest dostępna, czy wypożyczona. Jeśli nie ma jej w bibliotece to kiedy będzie zwrócona. Można będzie też rezerwować książki czy audiobooki. Wszystko to będzie możliwe za pomocą karty elektronicznej, którą każdy czytelnik dostanie w bibliotece. Dlatego zapraszamy mieszkańców gminy Nieporęt po odbiór kart elektronicznych.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z zasobów Biblioteki Publicznej Gminy Nieporęt. Posiadamy bogaty księgozbiór stale uzupełniany w nowości wydawnicze. Oferujemy audiobooki, książki w języku angielskim i darmowy Internet. Wystarczy zapisać się do biblioteki.

Nasz blog z katalogiem dostępny jest na stronie: http://bibliotekanieporet.blogspot.com Jesteśmy obecni także na facebooku.

Elżbieta Kotowska