„Oczekiwany Gość” w Gimnazjum

Bóg przychodzi w każdym momencie. Dziś, przyjdzie do Nas, do każdego z Was. Przyjdzie w cichych odruchach serca i zapuka. Gdy go przyjmiesz, będziesz uradowany, wolny od wyobcowania i wewnętrznego rozdarcia. W nowy sposób spojrzysz na samego siebie. Będziesz się cieszył Świętem Bożego Narodzenia.

Tymi słowami wszystkich zebranych w auli gimnazjum przywitali uczniowie klasy artystycznej III a, którzy przygotowali świąteczny występ. To oni 22 grudnia stali się gospodarzami uroczystości, bowiem tego dnia zaliczali swój projekt pt. „Jaki jest sens Świąt Bożego Narodzenia?”, nad którym pracowali od kilku miesięcy.

Jak każde bożonarodzeniowe spotkanie, to także było pełne uroku, ciepła i spontaniczności. Trzecioklasiści wystawili fragment sztuki teatralnej, opartej na dramacie Zofii Kossak – Szczuckiej „Oczekiwany gość”, a wcześniej zaprosili do obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej autorce utworu. Zebrani mogli także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat tradycji bożonarodzeniowych i atrybutów świątecznych, a także poznać wyniki ankiety, jaka została przeprowadzona wśród młodzieży na temat „Święta Bożego Narodzenia w moim domu”.

Oczywiście podczas przedstawienia nie zabrakło przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego, jak również życzeń i podziękowań.

A skoro o nich mowa, klasa III a pragnie gorąco podziękować nauczycielom, którzy pomagali w realizacji projektu, paniom: Barbarze Jankowskiej, Iwonie Bartosiewicz, Monice Kotowodzie, Iwonie Kutra, panu Piotrowi Kutra i ks. Grzegorzowi Mądremu.