Piena Voce – najlepszy na konkursie Tulipanada 2011

Konkurs Tulipanada odbywa się corocznie w Ośrodku Kultury Arsus w Ursusie. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się łącznie ponad 340 solistów, duetów, zespołów, chórów, występujących w 5 kategoriach wiekowych. Podzielony na dwa etapy przysporzył dziewczętom z Piena Voce wiele emocji i wrażeń.

Pierwszy etap konkursu odbył się 1 kwietnia. Zespół Piena Voce w składzie: Karolina Wolska, Klaudia Wolska, Wiktoria Szybowska, Agnieszka Płoskonka, Ania Rębelska oraz Ola Kopeć wiązanką pieśni góralskich wyśpiewały miejsce w drugim etapie przesłuchań, który odbył się 12 kwietnia. Pozostało wówczas już tylko około 100 uczestników, spośród których jury miało wyłonić najlepszych wokalistów. Tym razem Piena Voce zachwyciło jury i słuchaczy pięknym wykonaniem piosenki Ireny Jarockiej „By coś zostało z tych dni”, o czym świadczyły gromkie brawa po prezentacji.

Poziom wykonawców był bardzo wysoki. W konkursie brały udział zespoły reprezentujące tak duże ośrodki, jak Pałac Młodzieży w Warszawie czy Ośrodek Kultury Białobrzegi z powiatu płockiego, które zdominowały konkurs.

28 kwietnia odbyła się uroczysta gala, podczas której wszyscy wytypowani do nagrody zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Po przeszło godzinnym koncercie nastąpiło wręczenie nagród w pięciu kategoriach wiekowych i trzech muzycznych.

Zespół Piena Voce okazał się najlepszy w trzeciej kategorii wiekowej (13-17 lat) i kategorii muzycznej chóralnej – zajął I miejsce i odebrał złotą statuetkę, pokonując zespół Korniki (II miejsce) oraz Canzone z Pałacu Młodzieży w Warszawie (III miejsce).

Nagroda dla zespołu jest znacząca, przyznana przez docenianą i profesjonalną komisję w składzie: Wojciech Zieliński – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, kompozytor, aranżer, dyrygent, instrumentalista (instrumenty klawiszowe), producent muzyczny oraz pedagog; Małgorzata Kustosz-Piątosa – śpiewaczka, pedagog, absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, nauczyciel emisji głosu piosenkarzy w ZPSM im.F. Chopina na ul. Bednarskiej; Krzysztof Matuszak – absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, solista Warszawskiej Opery Kameralnej; nauczyciel emisji głosu piosenkarzy w ZPSM im. F. Chopina na ul. Bednarskiej.

Sukces zespołu jest tym większy, że działa dopiero pół roku. Dziewczęta rozpoczęły próby w październiku 2010 roku przy GOK w Nieporęcie, pod kierunkiem Katarzyny Ignaciuk. Szybko rozpoczęły występy na uroczystościach gminnych, były też zapraszane przez gminy sąsiednie. Sukces odniesiony na Tulipanadzie jest potwierdzeniem ich umiejętności oraz profesjonalizmu osoby prowadzącej zespół.

Dziękujemy zespołowi Piena Voce i życzymy dalszych sukcesów!

I.J.

Piena Voce - najlepszy na konkursie Tulipanada 2011
Piena Voce - najlepszy na konkursie Tulipanada 2011