Pierwszy tydzień ferii w nieporęckim GOK-u upłynął bardzo szybko…

Na ofertę składał się m.in udział w różnorodnych warsztatach: plastycznych, tanecznych, ceramicznych, teatralnych i sportowych (karate), odbywających się pod okiem profesjonalnych instruktorów. Nie zabrakło też czasu na zabawę i aktywność. Zaprosiliśmy dzieci do kina i na kręgle oraz zorganizowaliśmy wizytę małego ZOO w GOK. Odwiedzili nas również pracownicy Straży Gminnej, którzy wprowadzili dzieci w „bezpieczne tematy”. Rozmawiano na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także zachowania bezpieczeństwa podczas aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Strażnicy przekazali dzieciom podstawowe zasady, do jakich należy się stosować przebywając na dworze. BARDZO DZIĘKUJEMY.
W czwartek odbyły się zajęcia z robotyki. Podczas zajęć dzieci zamieniły się w młodych naukowców budując, programując i ożywiając swoje roboty.

Zajęcia poprowadziła p. Beata Laudańska, reprezentująca Pracownię Nowoczesnej Edukacji. Te rozwijające kreatywność, uczące logicznego myślenia i rozwiązywania problemów zajęcia znajdują się w ofercie GOK.
Podczas zajęć poprzez zabawę dzieci zdobywają w praktyce wiedzę z różnych dziedzin nauki: matematyki, fizyki, informatyki, automatyki. Rozwijają kreatywność, uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.
Nasze feryjne zajęcia rozpoczęło spotkanie z p. Anią Ząbek i jej podopiecznymi (małe ZOO). Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek o zwierzętach, które przywiozła p. Ania. W zwierzyńcu znalazły się m. in.: aksolot meksykański (ten, któremu odrastają utracone kończyny), żółw, agama brodata, kameleon, króliki, gołąb i dwa bardzo przyjacielskie psy rasy Border Collie, które na zakończenie spotkania zaprezentowały swoje umiejętności.

Pierwszą podróż odbyliśmy do kina na film „Annie”, przedstawiający historię dziewczynki, która żyje w rodzinie zastępczej. Szukając swoich prawdziwych rodziców, trafia pod opiekę zamożnego kandydata na burmistrza. Film muzyczny, wesoły i z happy endem przypadł do gustu małym widzom. Przed seansem zjedliśmy drugie śniadanie w ulubionej restauracji wszystkich dzieci.
Druga wycieczka, przyjęta z dużym entuzjazmem – to wizyta w kręgielni „Grahula”. Przez ponad 3 godziny nie tylko się bawiliśmy, ale również trenowaliśmy precyzję, koncentrację i celność. Można było zagrać w piłkarzyki, cymbergaja lub jedną z wielu gier planszowych. Na zmęczonych i wygłodniałych czekała solidna porcja frytek.

Wypoczęci, pełni sił, werwy oraz świetnych pomysłów czekamy na kolejną „Akcję Zima”.

Tymczasem już teraz zapraszamy na zajęcia, które umilą oczekiwanie na nadejście wakacji.


Zapraszamy do obejrzenia galerii z ferii w Nieporęcie