Piknik Rodzinny w Rembelszczyźnie

Piknik rozpoczęło wręczenia pucharów laureatom Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gaz System S.A., który rozegrany został na boisku „Orlik” w Józefowie. W kategorii młodzieży I miejsce zajęła drużyna Rembelszczyzny, II miejsce Pogoń Józefów, III miejsce reprezentacja Izabelina. W kategorii seniorów zwyciężył Izabelin, II miejsce zajęła reprezentacja Gaz System S.A., III PEGAS, IV Rembelszczyzna. Nagrody wręczał przedstawiciel Gaz System S.A., oddział w Rembelszczyźnie pan Henryk Oracz.

Następnie animatorki z DIAROZ zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy z chustą klanza, robienia „gigantycznych” baniek mydlanych, chodzenia po linie oraz strzelania z ASG i wiatrówki. Razem z naukowcami z Krainy Eksperymentów dzieci poznawały zasady chemii oraz wykonywały ciekawe doświadczenia, które zainteresowały również dorosłych. Najmłodsi wcielali się w rolę strażaków i gasili pożar w wiosce Smerfów, jeździli na koniu, chętnie malowali buzie i korzystali z wielu innych, nieodpłatnych atrakcji. Do dyspozycji wszystkich uczestników był namiot z daniami z grilla i wiosennymi sałatkami, a Rancho Bena serwowało placki ziemniaczane. Na deser były gofry, ciasta, muffinki, ciasteczka oraz szczególnie uwielbiane przez dzieci lody i wata cukrowa.

W godzinach wieczornych na scenie zagościł zespół FENIX, który zadbał o dobry nastój uczestników. Przerwy w koncercie zostały wykorzystane na przeprowadzenie pokazów i konkursów. Był rzut kaloszem do kosza, szukanie ziemniaka w stogu siana oraz pokaz Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowa.

Organizatorzy Pikniku w Rembelszczyźnie serdecznie dziękują sponsorom: Viessmann Sp. z o.o., lokalnym przedsiębiorcom oraz Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który w gminie Nieporęt prowadzi ważne inwestycje gazowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.