Pomóżmy mieszkańcom Łutugina!

Łutugino położone jest niedaleko Ługańska w obszarze, na którym toczą się działania wojenne, dlatego dramatyczne wydarzenia tam się rozgrywające dotykają również mieszkańców tego regionu. Kilka dni temu przez miejscowość przetoczył się front. Wiele osób straciło dach nad głową wraz z całym dorobkiem życia. Sytuacja jest tragiczna, więc władze Rejonu Ługańskiego zwróciły się do partnerskiego Powiatu Legionowskiego o pomoc humanitarną.

Nie możemy przejść obojętnie obok tej prośby. W poniedziałek 1 września na terenie powiatu legionowskiego rozpocznie się zbiórka darów dla Łutugina. Zbiórka będzie prowadzona we wszystkich gminach naszego powiatu. Dary będzie można składać również w Starostwie Powiatowym przy ul. Sikorskiego 11. Przede wszystkim potrzebne są koce, śpiwory, namioty (mało używane) i naczynia (także jednorazowe) oraz środki opatrunkowe, leki i żywność z długim terminem przydatności do spożycia (konserwy, kasze, makarony itp.). Zbiórka nr 2014/338/KS potrwa do końca września.

Osoby zainteresowane współpracą przy organizowaniu zbiórki prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Spraw Społecznych Starostwa, tel. 22 7640 595 lub 22 7640 505 e-mail: promocja@powiat-legionoski.pl