RDC spotka się z mieszkańcami Nieporętu z okazji 20-lecia Stacji

W sobotę 14 czerwca br. dziennikarze Stacji spotkają się z mieszkańcami Nieporętu. Do plenerowego studia nad Jeziorem Zegrzyńskim będzie można zajrzeć od godz. 15:00.

Z miejsca obchodów Święta Gminy Nieporęt, Polskie Radio RDC nada relacje poświęcone lokalnym atrakcjom. Z mieszkańcami nadzalewowych miejscowości spotka się dwoje dziennikarzy RDC. Bieżące doniesienia o trwającym wydarzeniu, emitowane w trakcie serwisów informacyjnych o każdej pełnej godzinie między 15:00 a 18:00, przygotuje Lucjan Olszówka. Dodatkowo, rozmowy z wybitnymi postaciami związanymi z Nieporętem przeprowadzi Dagmara Kowalska. Transmisji z tych spotkań będzie można wysłuchać po godz. 15:00 w audycji „Strefa Kultury” Teresy Drozdy.

Prezes Polskiego Radia RDC Jolanta Kaczmarek opowiada o akcji 20 miast na 20-lecie: „Przybliżymy nowy format RDC i obecny charakter Stacji, łączącej w sobie dobrą publicystykę i wyrazistą muzykę. Poprzez rozmowy na temat problemów, wydarzeń i atrakcji danej miejscowości, zachęcimy mieszkańców do aktywnego włączenia się w lokalne sprawy oraz do kultywowania tradycji i zwyczajów regionu.”

W 2014 roku Polskie Radio RDC obchodzi Jubileusz 20-lecia istnienia Stacji. Dwadzieścia lat temu, 31 grudnia 1993 r., zarejestrowano instytucję o nazwie Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Warszawie „Radio dla Ciebie S.A.”. Jednak całodobowy program radiowy nadawany był już od 1990 r., a korzenie Stacji sięgają lat trzydziestych ubiegłego wieku. Od początku 1994 r. dziennikarze i pracownicy Stacji tworzyli program pod nazwą Radio dla Ciebie. Ostatnie trzy lata to czas przemian, które w sposób szczególny przyczyniły się do ostatecznego, publicystyczno-muzycznego formatu rozgłośni.

Polskie Radio RDC nadaje w Nieporęcie na częstotliwości 101 FM oraz na platformie cyfrowej DAB+.