Sportowe sukcesy uczniów gminnych szkół

Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Józefowie zwyciężyła w klasyfikacji szkół podstawowych powiatu legionowskiego uczestniczących w XVII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2014/2015. Cały cykl igrzysk obejmował dyscypliny: biegi przełajowe, mini koszykówka, mini siatkówka unihokej, mini piłka ręczna, tenis stołowy, mini piłka nożna, pływanie indywidualne i sztafetowe czwórbój lekkoatletyczny oraz dwa ognie. W zawodach rywalizowali uczniowie z 22 szkół podstawowych z powiatu legionowskiego. Józefów z wynikiem 146 punktów zajął pierwsze miejsce (w ubiegłym roku III), wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 7 z Legionowa 137 pkt. oraz podstawówkę z Serocka 106 pkt. Uczniowie szkoły triumfowali zwłaszcza w piłce ręcznej i pływaniu, w tych dyscyplinach zakwalifikowali się do etapu międzypowiatowego.
Za swoją działalność wyróżnieni zostali nauczyciele Katarzyna Słomińska i Jakub Szczerba, a nagrodę dla szkoły, z rąk starosty Roberta Wróbla, w postaci talonu na zakup sprzętu sportowego odebrał zastępca dyrektora Paweł Maliszewski.

Siatkarki z Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym w ubiegłym roku szkolnym osiągnęły historyczne sukcesy. Brały udział w XXI sezonie Szkolnej Ligi Siatkówki Szkół Średnich. Zmagania sportowe dziewczęta rozpoczęły w II lidze, w której rywalizowało 8 zespołów. Z 14 rozegranych spotkań nasze siatkarki wygrały 13 i zapewniły sobie I miejsce oraz awans do I ligi!. Trzon drużyny stanowią dziewczęta z II klasy sportowej o profilu piłka siatkowa, której wychowawcą jest Pani Anna Wenerska. Bardzo dobrze radzą sobie dziewczęta także w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Młodziczek, gdzie rozpoczęły rywalizację wspólnie z 42 drużynami i po zwycięskich występach turniejowych uzyskały historyczny awans do I ligi. To największy dotychczasowy sukces gminnej siatkówki w rozgrywkach klubowych. Tak wysoka forma dziewcząt z UKS Dębina i odnoszone sukcesy zaowocowały zaproszeniem na Międzynarodowy Turniej Dziewcząt w Ostravie, w styczniu 2016 r., gdzie reprezentować będą powiat legionowski.

Dużym sukcesem Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym jest zajęcie II miejsca w klasyfikacji szkół gimnazjalnych w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Przypomnijmy, że po raz pierwszy jest to miejsce drugie, do tej pory przez kolejne lata uczniowie zdobywali miejsce pierwsze. Przy tak dużym potencjale sportowym, ponowne uplasowanie się na najwyższym podium to z pewnością tylko kwestia czasu.
Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy następnych sukcesów!