Spotkanie z przedsiębiorcami – Firma Przyjazna Gminie Nieporęt

Uroczystość ”Firma Przyjazna Gminie Nieporęt” miała miejsce w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie. Wzięło w niej udział 50 przedsiębiorców z terenu gminy, reprezentujących różne sektory gospodarki oraz zaproszeni goście, a wśród nich Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz Wicestarosta Robert Wróbel. Co roku wśród zaproszonych firm są i te, które uczestniczą w spotkaniu po raz pierwszy.
Spotkania są okazją do przekazania przedstawicielom firm gratulacji oraz podziękowań za działalność, którą przyczyniają się do rozwoju gminy. Wszystkich łączy zaangażowanie w życie społeczne gminy, wspieranie lokalnych inicjatyw kulturalnych, oświatowych i sportowych.

Honorową statuetką, przedstawiającą gminne symbole – łódź ze snopem Wazów i żaglem w kształcie litery N – za szczególne zasługi dla Gminy Nieporęt wyróżniony został Pan Józef Wojtunik, dyrektor generalny Stal Service Sp. z o.o. w Stanisławowie Pierwszym. Spółka Stal-Service powstała w 1997 roku. Rok później rozpoczęła działalność w zakresie przetwórstwa stali zbrojeniowej i produkcji zbrojeń budowlanych. Był to wówczas pierwszy w swojej branży, w pełni zautomatyzowany zakład produkcyjny w Polsce. W początkowym okresie firma wytwarzała miesięcznie ok. 1000 ton wyrobów zbrojarskich, ale wkrótce podwoiła produkcję. Obecnie firma, dzięki kolejnym inwestycjom w automatyczne i w pełni skomputeryzowane linie produkcyjne, należy do liderów swojej branży w Polsce, ze zdolnościami produkcyjnymi wynoszącymi ok. 70.000 ton rocznie.
Stal Service od lat angażuje się w życie społeczne gminy, wspierając m.in. organizację uroczystości kulturalnych.

Pamiątkowe dyplomy wręczono: Panu Waldemarowi Szczechowskiemu, którego firma SO Metal w 2013 roku otrzymała branżowe wyróżnienie przyznane przez Polską Izbę Konstrukcji Stalowych oraz I miejsce i tytuł Złotego Orła Mazowieckiego Biznesu w Konkursie Mazowiecka Firma Roku; Panom Andrzejowi Jurczakowi i Jarosławowi Jurczakowi z firmy Grodno S.A. , za zdobycie tytułu Wielki Modernizator 2013, przyznanego przez Instytut Nowoczesnego Biznesu za osiągnięcia finansowe; Panu Jackowi Bąkowi, dyrektorowi firmy Bericap, za konsekwentnie realizowane działania na rzecz rozwoju wiodącej na rynku firmy, nie tylko w zakresie bogatej oferty, ale i towarzyszącej jej rozbudowy zaplecza produkcyjnego. W ubiegłych latach firmy te wyróżnione już zostały pamiątkowymi statuetkami „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt”.

Firmy, które po raz pierwszy uczestniczyły w uroczystości, wójt Maciej Mazur uhonorował wyróżnieniem „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt”. W tym roku odebrali je przedstawiciele 13 instytucji i firm: płk Ireneusz Szkolniak – Dowódca 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Białobrzegach; dr Robert Gwiazdowski – Prezydent Centrum im. Adama Smitha w Warszawie; PGNiG Termika – Dorota Kraskowska; Market Detal (POLOMarket) – Sławomir Lipiński; PKN Orlen Stacja Paliw w Nieporęcie – Karol Rychert; Neon Efekt w Stanisławowie Pierwszym – Zygmunt Skołożyński; Violetta i Robert Knyż – Salon Firmowy Viessmann w Rembelszczyźnie; Ewa i Cezary Dudzińscy PHU Dudzińscy w Kątach Węgierskich; Monika Wojciechowska – Gabinet Kosmetyczny Petite w Michałowie-Grabinie; Waldemar Dąbkowski – zespół muzyczny AVANS oraz firmy, które zostały Partnerami Programu Nieporęcka Karta Rodziny 3+: Halina Fluks – sklep 1111 Drobiazgów w Nieporęcie; Anna i Michał Juda – PPHU Lawal, Salon Optyczny w Nieporęcie; Anna Wenerska – Zumba fitness i aquaaerobik w Stanisławowie Pierwszym.
Spotkanie zakończył przedpremierowy spektakl „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka w wykonaniu grupy teatralnej Strefa Podmiejska z Gminnego Ośrodka Kultury, w reżyserii Bogusławy Oksza-Klossi.


Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania