Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Białobrzegach

Uczennice klasy V Szkoły Podstawowej w Białobrzegach – Małgorzata Burkietowicz, Julia Grzegorek i Amelia Woźniak – stanęły na II miejscu podium w Powiatowym Konkursie Polonistycznym „Licz się ze słowami”. Treścią i przewodnią myślą Konkursu było w tym roku zagadnienie przyjaźni, jaka rodzi się między człowiekiem a zwierzęciem. Uczennice po mistrzowsku opanowały nie tylko literaturę przedmiotu, ale wykazały się również rozległą wiedzą z zakresu nauki o języku i frazeologii oraz umiejętnościami krasomówczymi.

Równie zaszczytne III miejsce wywalczył zespół uczniów klasy V, uczestniczący w Powiatowym Konkursie Mitologicznym „W kręgu mitów i legend”. W skład drużyny miłośników mitologii weszli: Julia Dobrzyńska, Damian Piątkowski, Maksymilian Szewczyk. Zespół znakomicie poradził sobie zarówno podczas testu wiedzy, jak i w zmaganiach aktorskich, prezentując dramę nawiązującą do kreteńskiego mitu o Tezeuszu i Ariadnie.

Kolejnym sukcesem było zdobycie III miejsca przez Olafa Borsuka w Powiatowym Konkursie dla Trzecioklasistów – OMNIBUS 2015. Olaf, jak na prawdziwego omnibusa przystało, popisał się wszechstronną wiedzą i udowodnił, że oczytanie oraz nieustanna chęć zaspakajania ciekawości świata procentują i są drogą do osiągania znakomitych wyników.

Równie wielkim sukcesem mogą się poszczycić uczniowie w Mazowieckim Konkursie Informatycznym z zakresu grafiki komputerowej na temat „Moja Pasja”. Konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 114 w Warszawie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty cieszył się dużą popularnością wśród uczniów, którzy przystępując do konkursu, musieli wykazać się umiejętnością tworzenia animowanej grafiki komputerowej. Trzy animacje komputerowe zostały nagrodzone. W kategorii klas III – IV: Magdalena Burkietowicz zajęła II miejsce natomiast Julita Pawłowska III miejsce. W kategorii klas V – VI: Julia Dobrzyńska – III miejsce. 

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych znaczących i przynoszących satysfakcję sukcesów.

Foto

Foto