Uczniowie gimnazjum nagrodzeni w konkursie historycznym

Wśród zwyciezców znależli się uczniowie z Gimnazjum im.Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym. Miejsce pierwsze zdobył Dominik Pychewicz, uczeń klasy Ic. Paulina Wróbel, uczennica klasy Id, otrzymała wyróżnienie. Nagrodzeni, wraz z Wojtkiem Hajką, zdobyli także jako jedyni wyróżnienie za przygotowanie i odegranie scenki historycznej, która była tegorocznym zadaniem dodatkowym.Uczniów przygotowała do konkursu nauczycielka historii, pani Marzena Muda.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i przebiegał w trzech etapach: szkolnym, gminnym i rejonowym. Odbywał się w formie testów pisemnych, pytań zamkniętych i otwartych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą historyczną na temat walk Polaków o niepodległość w czasie II wojny światowej, między innymi na terenie powiatu legionowskiego ( Polskie Państwo Podziemne, AK, Powstanie Warszawskie na terenach I Rejonu „Marianowo Brzozów” VII Obwodu „Obroża” Okręgu Warszawa Powiat-AK) oraz znajomością literatury poświęconej temu tematowi.

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Legionowskiego, Prezydenta Miasta Legionowo oraz Prezesa Koła Nr 1 Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Foto