Piknik Sołecki w Nieporęcie

Pierwszy Piknik Sołecki w Nieporęcie można uznać za bardzo udany. Pogoda była piękna, a uczestnicy uśmiechnięci. Na brak atrakcji nie można było narzekać. Pretekstem do zorganizowania pikniku była 1050 rocznica Chrztu Polski. Nie mogło więc zabraknąć aspektów historycznych. Imprezę rozpoczął zorganizowany przez Nieporęckie Stowarzyszenie Historyczne spacer przybliżający historię Nieporętu.

Budynek Gminnego Ośrodka Kultury zamienił się w średniowieczną osadę z obozem rycerskim i stanowiskami  rzemieślniczymi. Zaroiło się również od kolorowych straganów pełnych zabawek, rękodzieł i smakołyków.

Na scenie gościły sekcje taneczno-wokalne zarówno z Nieporętu, jak i z filii GOK-u. Program był niezwykle różnorodny i ciekawy. Dzieci prezentowały swoje umiejętności, a rodzice dopingowali i podziwiali występy swoich pociech. Nie zabrakło również występów dorosłych: Echa Nieporętu i Teatru Obrzędowego. Wieczorny program zapewniły zespoły Parafrazers i Piena Voce. Gościliśmy również Stanisława Górkę z koncertem gitarowym pieśni rosyjskich.

Piknikowi towarzyszyły pokazy walk rycerskich, pokazy rzemieślnicze, wystawa ikon, wystawa na wieży „Hej Ułani” oraz wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w marszobiegu na 1050 m, a dzieci mogły bawić się na ogromnym dmuchańcu i puszczać gigantyczne bańki.

Serdecznie dziękujemy Radzie Sołeckiej i Radnym, Ochotniczej Staży Pożarnej, Nieporęckiemu Stowarzyszeniu Historycznemu, Bibliotece Publicznej Gminy Nieporęt oraz Panu Włodzimierzowi Bławdziewiczowi za wkład w organizację imprezy.