Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury – udane!

Frekwencji mógłby nam pozazdrościć niejeden organizator –w wakacyjnych zmaganiach uczestniczyła ponad setka dzieci.
Każda filia zapewniła swoim uczestnikom mnóstwo atrakcji – było i dla ducha, i dla ciała.

Krajoznawcze wycieczki rowerowe, historyczny spacer po Nieporęcie, warsztaty ekologiczne w Powsinie. Po wakacjach spędzonych w GOK dzieci wyszły z nowymi umiejętnościami – układanie ikebany, posługiwanie się igłą i nitką czy pieczenie chleba.

Ogromną niespodziankę sprawili nam strażacy z OSP w Wólce Radzymińskiej, u których gościliśmy 8 sierpnia na Pikniku Strażackim, a którzy przygotowali dla dzieci moc atrakcji. Był pokaz wyjazdu do akcji, przymierzanie mundurów czy przyspieszony kurs posługiwania się narzędziami strażackimi. Całość zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Sezon wakacyjny był tak udany, że niektórzy mali uczestnicy na koniec Akcji Lato nie mogli powstrzymać łez. Nam nie pozostaje nic innego jak powiedzieć: Do zobaczenia za rok!
Za kolejne wspólne wakacje dziękujemy wszystkim dzieciom i naszemu sponsorowi Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Akcja Lato w Kątach Węgierskich ma już swoich wiernych fanów. Ze sporą częścią uczestników spotkaliśmy się już po raz kolejny. I nikt nie narzekał na brak ciekawych zajęć. A działo się sporo. Wakacje zaczęliśmy od spotkania z Panią Komendant Straży Gminnej i idąc za ciosem, po spotkaniu, przygotowaliśmy prace plastyczne na konkurs Bezpieczne wakacje. W kolejnych dniach były zabawy ruchowe, ćwiczenie umysłu i zdobywanie nowych umiejętności plastycznych. Chyba najwięcej radości sprawiło dzieciom – tym małym i dużym – własnoręczne szycie przytulanek. Zwłaszcza, że obyło się bez ran kłutych, a efekty były bardziej niż zadowalające. Dużo śmiechu i zabawy było także przy tworzeniu ekoludków. Razem z gośćmi z Nieporętu poczuliśmy smak tworzenia instrumentów – bębenków, grzechotek i przeszkadzajek.
Oprócz zajęć stacjonarnych było mnóstwo wyjazdów – rowerowych i autokarowych.

Podczas tegorocznej Akcji Lato w Wólce Radzymińskiej dopisywała zarówno pogoda jak i nastroje wszystkich jej uczestników. Sporą część czasu spędzaliśmy aktywnie odbywając wycieczki rowerowe po pięknych terenach Gminy Nieporęt, jak również odwiedzając liczne zakątki w Wólce Radzymińskie podczas wycieczek pieszych.
W trakcie spotkań w czasie trwania Akcji Lato powstało bardzo wiele pięknych prac wykonanych przez dzieci, które będą nam przypominały minione radosne i słoneczne wakacje oraz mile spędzony wspólnie czas.

Uczestnicy Akcji Lato w Filii GOK w Stanisławowie Drugim skorzystali z różnorodnych form zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych, sportowych, integracyjnych. Poznali tajniki wędkarstwa, łowiąc duże ryby. W warsztatach „Od ziarenka do bochenka ” stworzyli niepowtarzalną mapę procesu pieczenia chleba. W inspiracjach kulinarnych stworzyli niepowtarzalne dekoracje tortowe. W wyjazdach integracyjno-sportowych poznawali inne file ośrodków kultury i integrowali się ze swoimi rówieśnikami. W laserowym centrum rozrywki zobaczyli, jak można doskonalić swoje umiejętności w zakresie cyfryzacji. Olimpiada sportowa nad jeziorem Zegrzyńskim dała im możliwość pokazania swoich umiejętności sportowych.

Akcja Lato w Zegrzu Południowym zgromadziła łącznie ponad 20 dzieci. Dzięki sprzyjającej pogodzie większość zajęć odbywała się na powietrzu. Wycieczki rowerowe, gry i zabawy na boisku, czy rejs po Jeziorze Zegrzyńskim to tylko niektóre z tegorocznych atrakcji. W przestrzeniach Zegrzyńskiego GOK`u dzieci i młodzież brały udział między innymi w warsztatach muzycznych, plastycznych i kulinarnych. Gry planszowe, seansy filmowe, wspólne upiększanie pomieszczeń malunkami naściennymi także pozwoliły uczestnikom kreatywnie i miło spędzić czas.

Dwa miesiące Akcji Lato w Beniaminowie miały na celu urozmaicenie wolnego czasu dzieci i młodzieży. Frekwencja dopisała, każdego dnia ośrodek odwiedzało średnio 30 dzieci, które miały do wyboru – począwszy od zajęć wokalnych, bębniarskich, sportowych – karate, poprzez zajęcia plastyczne, artystyczne oraz taneczne. Byliśmy również w kinie , w zoo, a także aktywnie spędzaliśmy czas nad wodą. Poznaliśmy tresurę psa policyjnego oraz czynnie uczestniczyliśmy w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej . Nie zabrakło również wspólnego nocowania w namiotach, co stało się już naszą tradycją. Zwieńczeniem akcji była olimpiada sportowa, podczas której dzieci z całej gminy przez pięć dni zmagały się między sobą w różnych konkurencjach sportowych, a efekt końcowy był wyśmienity , bo aż 6 osób z Ośrodka stanęło na podium i odebrało medale i nagrody. „ Akcję lato 2014” uważamy za bardzo udaną.