Gminny Konkurs Ekologiczny „EKO-RE-AKCJA”

Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach:

Proponując ten konkurs chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę społeczeństwa na konieczność ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenia ilości odpadów, a także zainspirować do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, szczególnie z wykorzystaniem rzeczy używanych, już niepotrzebnych, stających się w naszym otoczeniu śmieciami.

Dlatego zachęcamy do wykonania dzieł sztuki (np. biżuterii, wazonu, lampki, rzeźby, obrazu) z różnego rodzaju odpadów, materiałów niepotrzebnych, rzeczy, stających się w naszym otoczeniu śmieciami (np. skrawków szmatek, butelek, zużytych przedmiotów codziennego użytku, mebli, itd.).

  • Termin składania prac upływa 31 marca 2011 r.
  • Prosimy o zapoznanie się z Regulaminami konkursu, które zawierają szczegółowe wymogi konkursowe. Są one dostępne na stronach internetowych gminy oraz szkoły (www.spn.nieporet.pl).
  • Do wszystkich prac zgłaszanych do konkursu należy obowiązkowo dołączyć wypełnioną Kartą Zgłoszenia (do pobrania na w/w stronach).
  • Zgłoszone do konkursu dzieła w poszczególnych kategoriach będzie oceniało niezależne jury powołane przez organizatorów. Ze swej strony zapewniamy, że postaramy się o atrakcyjne nagrody dla laureatów.

Mamy nadzieję, że nasz pomysł spotka z zainteresowaniem i stanie się okazją do prezentacji wielu plastycznych talentów, których (o czym jesteśmy przekonani), na terenie naszej gminy nie brakuje!

Wszystkim uczestnikom życzymy ciekawych, nowatorskich pomysłów!
Organizatorzy