Kulfon i Monika w Nieporęcie

Odbyło się ono w ramach Wewnątrzszkolnego Programu Wychowawczego i Profilaktyki z inicjatywy szkolnego koordynatora ds. bezpieczeństwa, pani Małgorzaty Bańskiej oraz nauczycielki matematyki pani Magdaleny Bulge.

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w czasie zakupów w supermarkecie, a także podczas zabaw w domu i w szkole dzieci rozmawiały tym razem z policjantem Jarkiem z programu „Kulfon na Posterunku” prezentowanego na antenie Radia Bajka.

Muzycznie spotkanie ubarwili Kulfon i Monika – postaci znane z legendarnego programu telewizyjnego pt. „Ciuchcia”. Znanymi piosenkami, tj. „Szczotka, pasta, kubek…” czy „Witaminki” rozbawili młodą publiczność zgromadzoną w sali gimnastycznej.
Na zakończenie spotkania policjant Jarek przekazał dzieciom elementy odblaskowe, które mają zapewnić bezpieczne poruszanie się po drogach po zapadnięciu zmroku. Pani Magdalena Bulge ogłosiła także wyniki konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły ” zorganizowanego przez zespół ds. bezpieczeństwa.

Warto dodać, że spotkanie z radiowymi gośćmi poprzedzone było wizytą klas drugich wraz z wychowawczyniami: p. Małgorzatą Bańską i panią Małgorzatą Stromecką oraz z panią bibliotekarką Ewą Banachewicz w Radiu Bajka, gdzie dzieci zwiedziły studio radiowe, wzięły udział w lekcji dotyczącej pracy dziennikarza i tworzenia audycji radiowych, a w programie na żywo rozmawiały z dziennikarzami na temat zwyczajów i tradycji świątecznych. Zawiozły też do radia ręcznie robione ozdoby choinkowe, którymi przybrały choinkę.

Podczas spotkania w radiowej rzeczywistości była także chwila na zabawę i wspólne rysowanie. Dzieciaki wróciły z wycieczki obdarowane drobnymi upominkami i oczarowane magią radia.