Ligowe zmagania siatkarek

Formuła nakreślona miesiąc wcześniej, na turnieju rozstawieniowym, wyznaczała trzy poziomy współzawodnictwa.
Do walki w I, II i III lidze przystąpiło 20 ekip, mających za zadanie zdobycie punktów rankingowych, awans do wyższej ligi lub, w ostateczności, obronę przed spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.
Siedem godzin zmagań, 43 rozegrane spotkania, w większości zacięte, rozstrzygane minimalną różnicą punktową .

Ostatecznie zwycięzcą I edycji Ligi Czwórek w minisiatkówce okazała się czołowa drużyna Mazowsza, SP nr 220 z Warszawy, pokonując w decydujących meczach drugi w turnieju ŁKS Łódż 25-22 oraz gospodarza turnieju, trzecią w ostatecznym rozrachunku, UKS Dębinę Nieporęt 30-28 , po dramatycznym, pełnym zwrotów akcji spotkaniu.
Spadek do II ligi spotkał zespoły Mazovii i Sparty Grodzisk. Z awansu do pierwszej ligi cieszyły się zawodniczki MOS Wola i SMS Warszawa.
Na zakończenie zawodów rozdano nagrody. Puchary trafiły do zwycięzców trzech najlepszych zespołów z każdej z lig,wraz z bezpłatnymi wejściówkami do Aquaparku Fala. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki odebrała Wiktoria Mencel z ŁKS Łódź, a trenerzy startujących zespołów upominki.

Zawody wyłoniły zwycięzców i pokonanych, jednak w ogólnym rachunku wygrała sportowa idea współzawodnictwa, a okazja do rewanżu będzie już 14 grudnia, podczas drugiej edycji Ligi Minisiatkówki Dziewcząt w Stanisławowie Pierwszym.

Turniej został zorganizowany dzięki środkom finansowym przekazanym przez Urząd Gminy Nieporęt oraz z firmę Lantmannen Unibake Poland Sp. z o. o.

UKS Dębina