Nareszcie wakacje!!!

Koloniści mieszkali w piętrowych domkach usytuowanych w lesie nad jeziorem, co było atrakcją dla dzieci i nie lada wyzwaniem dla opiekunów. Niejadki bardzo chwaliły sobie przepyszne obiadki i wyśmienite ciasta wypiekane przez Panie kucharki, które starały się rozpieszczać ich podniebienia.

Uczestnicy kolonii pierwszy dzień spędzili w uroczym zakątku Mazur, biorąc udział w spływie łodziami po jednej z najczystszych rzek w Polsce – Krutyni. Spływ uatrakcyjniały niezapomniane widoki i przygody. Dzieci zadały sobie sporo wysiłku, by nikt nie wyszedł z łodzi suchy.

Inną niezwykle interesującą wycieczką okazała się wizyta w Galindii – historycznym grodzie. Dzieci poznały zwyczaje i zajęcia plemienia Galindów, które od III wieku p.n.e. zamieszkiwało Mazury. Podczas pobytu na kolonii dzieci brały udział w realizacji programu profilaktycznego „ Wakacje wolne od używek i alkoholu”. Codzienne zabawy na pływalni, kortach tenisowych, w parku linowym i w sali sportowej były ulubionymi zajęciami kolonistów. Słoneczne dni pozwalały na plażowanie, pływanie rowerami wodnymi i wieczorne ogniska połączone z dyskotekami.

W trakcie kolonii wszystkim dopisywał dobry humor, panowała atmosfera życzliwości w stosunku do młodszych kolegów. Wszyscy wrócili opaleni, zdrowi i szczęśliwi, choć rozczarowani, że czas minął tak szybko…

Opiekunowie zapraszają do obejrzenia galerii zdjęć na stronie internetowej szkoły – www.spn.nieporet.pl

Edyta Kuś
Małgorzata Wieczorek