„Opowieść wigilijna” w szkole w Nieporęcie

Historia znanego skąpca Ebenezera Scrooga to, jak powiedziała dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Henryka Galas, „repertuar bardzo ambitny”, jednak jak się okazało – także bardzo wdzięczny dla uczniów. Brawurowo w rolę głównego bohatera wcielił się Aleks Błędniak z klasy VI b, wykazując się talentem aktorskim i wokalnym. Ze swobodą, niezwykle wiarygodnie oddał rozterki wewnętrzne, jakie w obliczu Świąt Bożego Narodzenia targają sumieniem Scrooga. Zachwyt widzów wzbudziły groźne duchy nawiedzające bohatera i zabierające go w „podróż” po dawnym, obecnym i przyszłym życiu, pokazując mu jego egoizm i bezduszność .

Jak na prawdziwie świąteczne przedstawienie przystało, nie zabrakło też kolędników przygotowanych przez panią Małgorzatę Bańską, którzy przeszli przez salę barwnym korowodem oraz świątecznych piosenek i kolęd w wykonaniu chóru i młodych aktorów.

W blasku scenografii przygotowanej pod kierunkiem pań: Moniki Boruckiej, Emilii Turek i Agnieszki Jędrzejczak, przedstawienie miało wyjątkowo świąteczny nastrój i wzbudziło zachwyt licznie zgromadzonych tego wieczoru gości – radnych, rodziców, uczniów oraz mieszkańców . Perfekcję, z jaką zostało przygotowane podkreślił też ksiądz Jerzy Sieńkowski, a warto dodać, że udział w spektaklu wzięło ponad 50 uczniów!

Dyrekcja, pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieporęcie składają mieszkańcom Gminy Nieporęt życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.


Zapraszamy do obejrzenia galerii