Wokalny sukces 14 Gromad Zuchowych ze Szkoły Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Kochamy Bieszczady” i skupiło zuchy, harcerzy i zespoły niezrzeszone z całej Polski.

A wszystko zaczęło się od zgłoszenia, przez druhnę Kasię Załęską, śpiewających zespołów do udziału w festiwalu. Potem był szereg ciężkich i systematycznych prób podczas zbiórek i po zajęciach szkolnych. Dzięki zaangażowaniu pani Magdy Rajskiej, która zajęła się przygotowaniem wokalnym dzieci, aranżacją utworów i akompaniamentem, udało się profesjonalnie przygotować zespoły do występu.

W piątek 19 kwietnia po południu wyruszyliśmy autokarem do Legionowa, gdzie w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Zakopiańskiej 4 gromadzili się już uczestnicy festiwalu. Pierwsze wystąpiły „Tropki”, dzieci z klas 0-I ze Szkoły Podstawowej im. Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie, w składzie: Klaudia Olechowska, Marta Ostrowska, Julia Wróbel, Alicja Kawka, Zuzia Szczepańska, Maja Korzeniowska, Justyna Zaremba, Magda Załęska, Julka Załęska i Nikola Trawczyńska. Zuchenki wykonały pięknie dwa utwory: „Zabieszczaduj z aniołami” z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa oraz „Bieszczadzkie pory roku” Wołosatek. Wzruszyły swoim występem publiczność i jury festiwalu, zajmując upragnione i zasłużone I miejsce.

Zespół „Tropy”, czyli starsze zuchy z klas II-III otrzymały wyróżnienie za wykonanie utworów „Zapach chleba” i „Bieszczadzki Chrystus” z repertuaru grupy wokalnej „Cisza jak ta”. Podobnie jak „Tropki” ćwiczyły swój występ na próbach pod okiem druhny Magdy Rajskiej. Wystąpili w składzie: Dominika Radomska, Livia Jachacy, Martyna Ordak, Kasia Wysokińska, Milena Besowska, Justyna Grabowska, Sandra Morawska, Ola Zielińska, Mateusz Panas i Karol Zaremba.
Piątkowy wieczór obfitował też w inne atrakcje. Odbył się koncert zespołu wokalnego „Pod górę”, wspólnie pląsaliśmy i śpiewaliśmy przed szkołą i jedliśmy pyszne kanapki w szkolnej stołówce. Każda gromada dostała na koniec okolicznościowy tort w podziękowaniu za udział w festiwalu. Zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do domów. Gratulacje do druhny Kasi spływały podczas całej soboty. A w niedzielę „Tropki” wystąpiły w legionowskim ratuszu podczas koncertu laureatów i odebrały z rąk prezydenta Legionowa nagrodę: upominki dla dzieci i kamerę cyfrową dla całej gromady. Czekała też nagroda dla „Tropów” za wyróżnienie w festiwalu.

Dziękujemy druhnie Kasi i druhnie Magdzie za przygotowanie dzieci do występu. Zuchom dziękujemy za zaangażowanie, wyśpiewanie wspaniałych miejsc w konkursie i przede wszystkim za wzruszenia, których dostarczyły nam rodzicom, opiekunom i publiczności. Jesteśmy z Was dumni.

Aneta Zaremba