Sezon rozpoczęty – majówka w Kompleksie Rekreacyjno-Wypoczynkowym Nieporęt-Pilwa

Tego dnia teren Kompleksu przyciągną rzeszę ludzi spragnionych wiosennego wypoczynku i sportowych atrakcji. W porcie Nieporęt największym zainteresowaniem cieszyły się wypożyczalnia łódek sportowych i kajaków, szkółka windsurfingowa z wypożyczalnią sprzętu oraz park linowy Radocha, który pierwszych chętnych przyjmował już w kwietniu. Na wodzie panował duży ruch, pływali i doświadczeni amatorzy sportów wodnych i osoby stawiające pierwsze kroki pod okiem instruktorów. W cieniu drzew, w sąsiedztwie plaży, wypoczywały rodziny z dziećmi i rowerzyści. W punktach gastronomicznych – w Tawernie oraz w Smażalni ryb w Pilawie największym powodzeniem cieszyły się obowiązkowe tego dnia potrawy z grilla. W porcie w Nieporęcie czynny jest również sklep spożywczo-cukierniczy, w którym można uzupełnić zapasy.

Teren portu Pilawa to miejsce w którym chętnie przebywają właściciele jachtów i osoby ceniące spokojny wypoczynek.
Pozostały tu tylko pojedyncze wolne miejsca do cumowania, większość została już wykupiona. Wspomniany już bar gastronomiczny cieszy się dużą popularnością i ma wielu gości.
Od 1 maja działa także na terenie Kompleksu bosmanat z recepcją, który jest też głównym punktem informacyjnym w sprawach dotyczących obiektu i miejscem, w którym załatwimy wszystkie sprawy związane z cumowaniem, wodowaniem łodzi oraz innymi usługami strefy portowej. Obejrzeć tu też można prace, które wzięły udział w konkursie na opracowanie koncepcji programowo – przestrzennej zagospodarowania gminnych terenów rekreacyjno – wypoczynkowych nad Jeziorem Zegrzyńskim – portów Nieporęt i Pilawa.

Uzyskane warianty rozwiązań posłużą za podstawę do opracowywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru objętego konkursem oraz, w późniejszym etapie, projektów budowlanych. Gmina dąży do stworzenia w tym miejscu optymalnych warunków do aktywnego uprawiania sportu, rekreacji i wypoczynku, z wykorzystaniem wszystkich możliwości, jakie daje ten piękny teren i jego położenie.

Zachęcamy do odpoczynku na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa. Można tu aktywnie spędzić czas, czerpiąc przyjemność z uprawniania sportów wodnych, jak i w spokoju cieszyć się rozkwitającą przyrodą.