Mamy podwójnego Mistrza Polski Juniorów w Pływaniu!

Błażej Dybek zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Fala Nieporęt oraz uczeń Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie 5 i 7 lipca 2019 r. na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Olszynie zdobył podwójne Mistrzostwo Polski. To nie pierwszy sukces UKS Fala w tym roku. Dzięki ciężkim treningom oraz zaangażowaniu trenerów młodzi zawodnicy klubu mogą poszczycić się wieloma sukcesami. W tym sezonie drużyna UKS Fala zdobyła już ponad 100 medali!

Błażej Dybek pierwszy złoty medal wywalczył na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, a drugi na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

Na sukces składa się wiele czynników: zaangażowanie zawodnika,  zaufanie do trenerów, ciężka praca podczas treningów, wytrwałość i cierpliwe dążenie do celu. W końcu każdy wolałby pospać chwilę dłużej przed szkołą… a Błażej o 6:30 wraz z kolegami i koleżankami z klubu są już w wodzie. Trzeba także pamiętać jak ważna jest rola trenera, który swoim zaangażowaniem, pasją i umiejętnością odpowiedniej motywacji wpiera swoich zawodników, zatem sukces Błażeja to także sukces trenerów: Piotra Gałki i Bartosza Krawczaka.

Wierzymy, że medale zdobyte na Mistrzostwach Polski tylko rozpaliły apetyt na kolejne zwycięstwa, oraz pokazały wszystkim naszym zawodnikom, że najwyższe trofea są w ich zasięgu.