Mazowsze Tour o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

16 sierpnia na Mazowszu rozegrany zostanie wyścig kolarski, którego celem jest uczczenie pamięci bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Trasa prowadzić będzie szlakiem bitwy, a jego uczestnicy przejadą m.in. przez gminę Nieporęt.
Z inicjatywą zorganizowania wyścigu wystąpiło Stowarzyszenie Sportowe Klub Kolarski Panorama Warszawa, a patronat nad nim objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. Organizację wspierają samorządy, przez które prowadzi trasa wyścigu, a wśród nich gmina Nieporęt. Trasa wyścigu przebiega przez: Ossów, Wołomin, Radzymin, Nieporęt, Legionowo, Wieliszew, Serock, Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk oraz Płock. Wyścig rozegrany zostanie na dwóch dystansach: dla kategorii Elite, U23 i Masters – na dystansie 215 km z Płocka do Ossowa oraz dla kategorii Junior, Kobiety Open, Amator – na dystansie 120 km z Ossowa do Twierdzy Modlin. Będzie to największa tegoroczna rywalizacja kolarska na Mazowszu.
Ponadto, 17 sierpnia w Nowym Dworze Mazowieckim kolarze wystartują na Torze Modlin na dystansie 3,2 km, a następnego dnia w Legionowie rozegrane zostanie kryterium uliczne na trasie 1,7 km.
Mazowsze Tour o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego.pl