Ze źródełka zamiast z butelki

W szkole w Izabelinie uczniowie wzięli udział w uroczystości uruchomienia dwóch źródełek wody pitnej, które zapewniają im nieograniczony dostęp do wody pitnej. Takie same źródełka zamontowane zostały we wszystkich gminnych szkołach, łącznie 10 sztuk.

Montaż urządzeń wykonany został na zlecenie wójta i sfinansowany z gminnego budżetu. Woda w źródełkach pochodzi z wodociągu gminnego, a całe urządzenie posiada wymagane atesty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, to szkoły przed ich uruchomieniem zlecają wykonanie badania jakości wody i będą ją cyklicznie kontrolować. Będą również dbać o stan i czystość źródełek. Ich kształt zapewnia możliwość łatwego skorzystania z nich osobom niepełnosprawnym.

Swobodny dostęp do wody pitnej na terenie szkoły ma istotne znaczenie dla zdrowia uczniów. Jest to zdrowa alternatywa dla słodzonych napojów, które są przyczyną nadwagi, otyłości i próchnicy wśród dzieci. To również lżejszy plecak, bo uczeń nie zabiera ze sobą butelki z napojem oraz oszczędności w ramach domowego budżetu. Chronimy również w ten sposób środowisko, ograniczając ilość zużytych plastikowych opakowań i kubków.

Życzymy smacznej wody!