Budowa sali sportowej w Nieporęcie

Budowę poprzedzi rozbiórka istniejącej sali (wraz z łącznikiem), która od dawna nie spełnia wymaganych standardów. Nowy budynek będzie częściowo dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, w kształcie prostokąta. Na parterze znajdować się będą: arena sali sportowej z widownia na 150 osób ze składanymi trybunami, szatnie dla chłopców i dziewcząt, zaplecze socjalne, pokój trenerów, magazyn sprzętu oraz szkolna szatnia. Na piętrze będą dwie dodatkowe szatnie z sanitariatami, pomieszczenie techniczne, salka korekcyjna oraz świetlica szkolna.

Powierzchnia użytkowa nowej sali wraz z zapleczem wynosi 1485 m2, kubatura 9456 m3. Wymiary areny sportowej – 23 m x 32 m.
Na terenie przy sali powstaną dwa boiska do gry w tenisa ziemnego o nawierzchni z mączki ceglanej. Przy północnej ścianie sali będą dwa boiska do gry w squasha.

Ważną częścią zamówienia jest przebudowa budynku samej szkoły. Zaplanowano: rozbudowę klatki schodowej prowadzącej do nowej sali, zabudowę schodów zewnętrznych do oddziału przedszkolnego i kuchni, ocieplenie budynku i wykonanie elewacji. Wymienione zostaną wszystkie instalacje, posadzki, stolarka okienna i drzwiowa, okładziny ścian. Przewidziano przebudowę sanitariatów, kuchni, oddziału przedszkolnego, piwnicy i kotłowni.

W ramach prac rozebrane też zostaną: budynek gospodarczy po nieistniejącej hydroforni, ogrodzenie placu zabaw oraz boisko asfaltowe.

Zagospodarowanie terenu obejmuje budowę 22 miejsc parkingowych i ciągów pieszo-jezdnych z nawierzchnią z kostki.
Otwarcie ofert przetargowych planowane jest 21 lutego. Budowa sali ma potrwać do końca 2014 roku, a przebudowa szkoły do końca sierpnia 2015 roku.

W budżecie Gminy na 2013 roku na projekt oraz budowę sali sportowej przeznaczono 2 mln złotych.
Gmina stara się też o przyznanie środków zewnętrznych ma sfinansowanie inwestycji. W lutym złożony został wniosek o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Na odpowiedź trzeba czekać do połowy roku.