„Firma Przyjazna Gminie Nieporęt” po raz piąty

Uroczystość miała miejsce ostatniego dnia stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie. Wzięło w niej udział blisko 50 przedsiębiorców, których firmy działają na terenie gminy Nieporęt. Niezależnie od reprezentowanej branży i wielkości, łączy ich zaangażowanie w życie społeczne gminy, wspieranie lokalnych inicjatyw kulturalnych, sportowych i oświatowych. Ideą spotkań „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt” jest stworzenie okazji do wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami, a przede wszystkim przekazanie im podziękowań za działalność, którą przyczyniają się do rozwoju gminy.

Firmy, które po raz pierwszy uczestniczą w uroczystości otrzymują wyróżnienie tytułem „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt”. W tym roku z rąk wójta Macieja Mazura i Przewodniczącego Rady Gminy Eugeniusza Woźniakowskiego odebrali je przedstawiciele 10 firm.
Honorową statuetką za szczególne zasługi dla rozwoju Gminy Nieporęt wyróżniona została firma Bericap Polska ze Stanisławowa Pierwszego, od lat działająca na terenie gminy, zajmująca się projektowaniem, rozwojem, produkcją oraz sprzedażą najwyższej jakości nakrętek z tworzyw sztucznych. W ubiegłym roku firma rozpoczęła budowę nowej hali magazynowo-produkcyjnej. Statuetkę przedstawiającą gminne symbole – łódź ze snopem Wazów z żaglem w kształcie litery N oraz serdeczne gratulacje i podziękowania odebrał Prezes Zarządu Bericap Polska Jacek Bąk.

Pamiątkowe statuetki otrzymały także dwie firmy. SO METAL z Nieporętu, producent znanych w branży teatralnej stalowych konstrukcji scenicznych, z okazji 30-lecia działalności. Wraz z gratulacjami oraz podziękowaniami za angażowanie się w gminne inicjatywy odebrał ją twórca jej sukcesu Waldemar Szczechowski.
Dariusz Banaszek, właściciel firm Banaszek Nieruchomości oraz Hotel Modlin Conference & SPA uhonorowany został za promocję przedsiębiorczości poza granicami Gminy Nieporęt.

Oprawę artystyczną spotkania zapewniły występy zespołów Zbrucz z Tarnopola oraz Piena Voce z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie. Pierwszy zaprezentował bogactwo folkloru ukraińskiego, a także utwory polskie i cygańskie. Piena Voce zachwycił widownię młodzieńczą energią, wspaniałym kontaktem z publicznością i różnorodnym repertuarem.Zapraszamy do obejrzenia galerii