Korzystaj z e-usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Pierwsze spotkanie z pracownikami ZUS odbyło się 19 listopada 2013 r. Urząd Gminy Nieporęt odwiedziła Dyrektor II Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie Pani Alicja Trojanowska, a pracownicy ZUS rejestrowali pracowników i mieszkańców.

Na kolejne spotkanie, w celu rejestracji na platformie usług elektronicznych, zapraszamy Państwa do Urzędu Gminy Nieporęt 11 grudnia 2013 r. w godzinach 10:00-14:00.

Platforma Usług Elektronicznych to zestaw nowoczesnych e-usług dla wszystkich klientów ZUS. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS wiele spraw można zrealizować przez internet, m.in. uzyskać informacje o stanie swojego konta emerytalnego, sprawdzić, czy pracodawca zgłosił nas do ubezpieczeń i czy regularnie składa dokumenty ubezpieczeniowe, uzyskać informacje o przyznanych świadczeniach, skorzystać z kalkulatora emerytalnego, który wyliczy prognozowaną emeryturę, czy też po prostu zarezerwować wizytę w ZUS.

Dla przedsiębiorców utworzona została aplikacja e-płatnik, dzięki której można m.in. zgłosić osoby do ubezpieczeń i rozliczyć składki.
Jednak dla bezpieczeństwa danych, do których dzięki temu profilowi uzyskuje się dostęp, trzeba dodatkowo po zarejestrowaniu się przez internet, potwierdzić swoją tożsamość i w tym celu osobiście odwiedzić ZUS.

Dzięki współpracy Gminy Nieporęt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Warszawie mieszkańcy Gminy Nieporęt mogą załatwić wszystko na miejscu, w Urzędzie Gminy Nieporęt. Obsługa ZUS zapewnia zarejestrowanie użytkownika na Platformie Usług Elektronicznych oraz przekazanie hasła dostępu do profilu, bez potrzeby potwierdzania tożsamości w ZUS.