Modernizacja Centrum Medycznego Nieporęt

Zakres prac obejmuje przebudowę parteru budynku, której celem jest dostosowanie pomieszczeń do wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia i poprawa warunków świadczenia usług medycznych.

Część rehabilitacyjna przychodni, tzw. gabinet fizykoterapii, przeniesiona zostanie do zaadaptowanego pomieszczenia po starej kotłowni i nowo wybudowanego łącznika. Jej powierzchnia znacznie się zwiększy, umożliwiając wprowadzenie nowych świadczeń z zakresu rehabilitacji i w szerszym zakresie.

Obecne pomieszczenie wykorzystywane do celów rehabilitacji zamienione zostanie na gabinet lekarski, podobnie dotychczasowy pokój administracyjny. Przebudowana zostanie rejestracja. Korytarz główny w końcowym odcinku zostanie przedzielony przeszkloną ścianką działową z drzwiami, która oddzieli pomieszczenia dla dzieci chorych. Prowadzić do nich będzie nowe niezależne wejście z zewnątrz, aby dzieci nie musiały przechodzić koło chorych pacjentów.

Do powierzchni użytkowej przychodni włączone zostaną lokale mieszczące się na I piętrze, przekształcone na pomieszczenia biurowe, socjalne i szatnie.
Przebudowane zostaną także sanitariaty w głównym korytarzu. Powstaną dwie toalety, w tym jedna przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Wymienione zostaną instalacje elektryczna, wodociągowo-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, sieć informatyczna i telefoniczna.

Wykonawca prac będzie Firma Ogólnobudowlana MISECO” z Baniochy.

Koszt tego etapu inwestycji wyniesie 700 tys. zł.
Termin realizacji – przebudowy części rehabilitacyjnej – do 30 maja 2014 r, pozostałej części – do 30 sierpnia 2014 r.

kwiecień 2014