Spotkanie „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt”

Firmy i przedsiębiorstwa działające na terenie gminy znacząco wpływają na jej rozwój gospodarczy, wiele z nich angażuje się w realizację projektów kulturalnych, oświatowych i sportowych ważnych dla mieszkańców. Spotkanie „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt” jest okazją do przekazania przedsiębiorcom podziękowań  za ich działalność oraz uhonorowania wyróżniających się firm.

Tegoroczne spotkanie wójta Macieja Mazura z przedsiębiorcami odbyło się już po raz dziewiąty. Rozpoczęła je prezentacja informacji o najważniejszych inwestycjach gminnych przygotowywanych i zrealizowanych w ubiegłym roku, o nowych planach zagospodarowania przestrzennego, wydarzeniach sportowych i kulturalnych, a także nagrodach i wyróżnieniach, jakie gmina zdobyła w 2016 roku. Wójt Mazur zapoznał również gości z zaplanowanymi zmianami w organizacji ustroju szkolnego w gminie, w związku z likwidacją gimnazjów oraz  projektem utworzenia szkoły branżowej.

Szczególnym wyróżnieniem uhonorowana została w tym roku firma APS Energia S.A., od roku mająca nową siedzibę w Stanisławowie Pierwszym. Pamiątkową statuetkę przedstawiającą łodź ze snopem Wazów na dziobie, z herbu gminy Nieporęt, odebrał Prezes Zarządu Piotr Szewczyk. Firma APS jest producentem systemów zasilania dla energetyki, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. W swojej dziedzinie zakład w Stanisławowie Pierwszym, który powstał w rekordowym czasie trzynastu miesięcy, jest jedną z najnowocześniejszych fabryk w Europie. Zatrudnia obecnie 200 pracowników. W związku z występującymi trudnościami w zatrudnieniu wykwalifikowanych pracowników, członkowie Zarządów firm APS Energia S.A. i Bericap Polska Sp. z o.o. zgłosili wójtowi Maciejowi Mazurowi deklarację współpracy przy utworzeniu i prowadzeniu szkoły branżowej, przygotowującej do pracy w branży elektroenergetycznej i mechanicznej.

Specjalne podziękowanie za budowanie pozytywnego wizerunku gminy Nieporęt w mediach otrzymał Krzysztof Daukszewicz, satyryk, częsty gość programu telewizyjnego „Szkło kontaktowe”.

Pamiątkowymi przypinkami „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt” wyróżnieni zostali przedstawiciele firm i instytucji, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w spotkaniu: płk Piotr Waniek – Dowódca 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Białobrzegach, ksiądz Marek Kozłowski – Proboszcz Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej w Józefowie, Monika Woźniakowska – Schola Otwartych Serc, Ewa Wołpiuk – Szkoła Języków Obcych BENEFIT, Joanna Palica – Przedszkole Terapeutyczne Ooniwerek, Jolanta Siwek – Przedszkole Smyka Podróżnika, Bartosz Krawczak – UKS Fala Nieporęt, Maciej Smolarczyk – UKS Pogoń Józefów, Katarzyna Dłużnik i Dorota Perz – Agencja PKO Banku Polskiego w Nieporęcie, Bogdan Dybek – Appius Inżynieria, Tomasz Kowalczyk – DJ Lider, Roman Karłowski – stacja Shell w Nieporęcie (partner Nieporęckiej Karty Rodziny 3+).

Spotkanie zakończył występ artysty mima Ireneusz Krosnego, którego komediowe etiudy serdecznie rozbawiły widzów.