Spotkanie Firma Przyjazna Gminie Nieporęt

W uroczystości, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, udział wzięli przedsiębiorcy, reprezentujące różne sektory gospodarki oraz zaproszeni gości: Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec, Wicestarosta Robert Wróbel, Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, Radna Województwa Mazowieckiego Kinga Gajewska, Radni Powiatu Legionowskiego Agnieszka Powała i Wiesław Smoczyński.

Celem spotkania jest uhonorowanie przedsiębiorców odznaką Firma Przyjazna Gminie Nieporęt za ich działania na rzecz rozwoju gminy, za wspieranie inicjatyw kulturalnych, sportowych i oświatowych. Jest to także okazja do dzielenia się doświadczeniami w gronie osób, które na co dzień spotykają się z podobnymi problemami.

Do tradycji należy wręczenie szczególnego wyróżnienia w postaci pamiątkowej statuetki przedstawicielowi firmy, która w szczególny sposób angażuje się w życie gminy. W tym roku otrzymał ją GAZ_SYSTEM S.A oddział w Rembelszczyźnie, a odebrał dyrektor Marcin Gronowski. Firma dofinansowuje działalność kulturalną na terenie gminy, wyposaża pierwszoklasistów w wyprawkę szkolną, ma także swój wkład w zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego – współfinansowała zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Kątach Węgierskich.
Dyplom gratulacyjny z okazji 20-lecia działalności otrzymała firma BERICAP POLSKA, mająca siedzibę w Stanisławowie Pierwszym. Z rąk wójta Macieja Mazura odebrał go Dyrektor Generalny Jacek Bąk.

Firmy, po raz pierwszy uczestniczące w uroczystości, uhonorowane zostały odznaką Firma Przyjazna Gminie Nieporęt. Otrzymali ją: Dyrektor Centrum Medycznego Nieporęt Anna Górecka, Prezes UKS „Dębina” Dariusz Pieśniak i trener klubu Bronisław Orlikowski, Krzysztof Krzyżewski, właściciel Hurtowni Zabawek „KRIS”, Prezes Zarządu Mazurkas Travel Rafał Baranowski, Leszek Dzięgielewski z firmy „Laguna – Rejsy dla Ciebie”.

Wyróżnieni zostali także nowi Partnerzy Gminnego Programu „Nieporęcka Karta Rodziny 3+”: Danuta i Mirosław Pustołowie, właściciele Ronda Bar, Iwona Wnuk z Parku Linowego „Radocha”, Marlena Rębelska-Dyguda z firmy ADVancer oraz Małgorzata Dobrowolska z Greckich Delikatesów.
Honorowe wyróżnienia otrzymali również księża proboszczowie: Władysław Trojanowski z Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Nieporęcie, Tomasz Osiadacz z parafii Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym
oraz Marek Kruszewski z parafii Błogosławionej Karoliny Kózkówny Dziewicy i Męczennicy w Białobrzegach.

Spotkanie zakończył występ zespołu Józefinki, które przekazały zebranym mnóstwo pozytywnej energii, prezentując znane i lubiane przeboje w nowych aranżacjach.