Wakacyjne remonty szkół i przedszkoli

– W szkole w Nieporęcie trwają intensywne prace modernizacyjne na parterze i piętrze budynku. Zakończono już przebudowę ścian w łazienkach (na parterze i piętrze), dzięki której sanitariaty, wraz z nowym pomieszczeniem wc dla niepełnosprawnych (na parterze), odpowiadać będą obowiązującym przepisom. Na korytarzach trwa wymiana instalacji elektrycznej, zmodernizowana zostanie rozdzielnia i podrozdzielnia. Zakończono także modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej.
Na początku sierpnia wykonawca przystąpi do montażu nowej stolarki drzwiowej pomieszczeń na parterze budynku, a następnie do wymiany nawierzchni podłogi korytarza na parterze. Na klatce schodowej stopnie obłożone zostaną gresem, balustrada zostanie wymieniona a ściany pomalowane.
Koszt prac modernizacyjnych w szkole w Nieporęcie to kwota 610 tys. zł.

– W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Radzymińskiej trwa wymiana instalacji centralnego ogrzewania i grzejników. W przedszkolu, po przebudowie ścian wewnętrznych, powiększona zostanie sala dydaktyczna dla trzylatków oraz sąsiadująca z nią łazienka. Po remoncie dotychczasowego pomieszczenia magazynowego również czterolatki będą miały nową łazienkę. Wymieniana jest instalacja elektryczna w przedszkolu i na korytarzach szkoły. W następnej kolejności wykonane zostaną nowe nawierzchnie podłóg typu tarket, nowe balustrady schodów, a ściany zostaną pomalowane.
Koszt prac remontowych to 345 tys. zł.

– Prace remontowe w Gminnym Przedszkolu w Nieporęcie obejmą: naprawy i malowanie ścian i sufitów wszystkich pomieszczeń dydaktycznych oraz cyklinowanie i lakierowanie drewnianych podłóg w salach.
Prace, które zaplanowane są do 15 sierpnia, kosztować będą 44,6 tys. zł.

– W gimnazjum trwa remont dachu, który zaplanowany jest do 22 sierpnia.
Koszt prac – 15,5 tys. zł.