I Bieg Niepodległości

Sportowe obchody Święta Niepodległości? Jak najbardziej! I Bieg Niepodległości  dostarczył zarówno uczestnikom jak i organizatorom dużo radości i satysfakcji.

Idea sportowego świętowania 11 listopada, zaproponowana przez Wójta Gminy Nieporęt i Proboszcza Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym, spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony biegaczy.  Lista osób zgłaszających swój udział zapełniała się szybko z dnia na dzień. W dniu zawodów, na placu przed kościołem w Stanisławowie Pierwszym (tu był start i meta) stanęło blisko dwustu uczestników, których powitali Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur, Starosta Powiatu Legionowskiego Robert Wróbel i ksiądz proboszcz Tomasz Osiadacz. Startujący, pomimo przejmującego zimna, byli w doskonałych humorach i świetnie prezentowali się w niebieskich koszulkach, które znajdowały się w pakietach startowych przygotowanych przez organizatorów. Przed rozpoczęciem biegu wszyscy pomodlili się za poległych w walkach o wolność Polski oraz złożono kwiaty przed tablicą pamiątkową w kościele.

Trasa, na którą wyruszyli biegacze, prowadziła ulicami: Koncertową, Izabelińską, Małołęcką, Polną, Królewską, Izabelińską i Koncertową, i liczyła 4,75 km. Na pierwszego finiszującego nie trzeba było długo czekać. Piotr Łobodziński z Bielska Podlaskiego, z klubu Adidas Running, potrzebował 15 minut i 14,2 sekund na pokonanie wyznaczonego dystansu. To zrozumiałe w przypadku tak utytułowanego zawodnika, specjalizującego się w bieganiu po schodach – m.in. Mistrza Świata z 2015 roku,  Mistrza Europy z 2014 r. i Wicemistrza 2016. Tuż za nim finiszował   Rafał Szymborski z Góry z klubu Agencja Projekt Igrzyska, z czasem 15:31,40, trzeci był zawodnik z Legionowa Dariusz Wieczorek z czasem 16:02,15.

Trzy pierwsze panie również szybko przekroczyły metę. Pierwsza była Kinga Reda z klubu Wieliszew Heron Team z czasem19:32,20, druga Michalina Swatowska z Ostrowi Mazowieckiej z Lks Ostrowianka z czasem 19:55,95. Trzecia stawiła się na mecie Michalina Ziendara, zawodniczka z Warszawy z  Mks Polonia, z czasem 20:32,15.

Uczestnicy biegu zgodnie chwalili jego organizację. Trasa była dobrze zabezpieczona przez policję i strażaków, na starcie duża liczba wolontariuszy z gimnazjum pomagała biegaczom w rejestracji. Po biegu każdy mógł posilić się grochówką wypić gorącą herbatę. Na deser ksiądz proboszcz Tomasz Osiadacz zaproponował wszystkim ogromny czekoladowy tort, a jego parafianie doskonałe ciasta w dużym wyborze.

Po tak udanym debiucie organizatorzy zapraszają do udziału w przyszłorocznym Biegu Niepodległości. To doskonała alternatywa dla świętowania przed telewizorem, gwarantująca dużo więcej wrażeń.

 

[lsvr_button text=”Wyniki Kobiety” link=”http://www.nieporet.pl/wp-content/uploads/2016/10/nieporet-open-kobiety.pdf” target=”default” style=”default”]

[lsvr_button text=”Wyniki Mężczyźni” link=”http://www.nieporet.pl/wp-content/uploads/2016/10/nieporet-open-mezczyzni.pdf” target=”default” style=”default”]

Galeria zdjęć na stronie www.festiwalbiegowy.pl