Zimowy Poland Bike Marathon w Nieporęcie

Program zawodów Zimowy Poland Bike Marathown w Nieporęcie:

8.30 – 10.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.30 – 11.30 –  zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MIN, MAX)
10.50 – ustawienie zawodników w sektorach startowych (dystans FAN)
11.00 – start maratonu, dystans FAN
11.50 – ustawienie zawodników w sektorach startowych (dystanse MIN, MAX)
12.00 – start maratonu, dystanse MIN, MAX
14.00 – 16.00 – dekoracje dystansów FAN, MINI, MAX

2017-nieporet

Debiut! Zimowy Poland Bike Marathon 2017

Tego jeszcze nie było. Grzegorz Wajs zaprasza amatorów MTB na Zimowy Poland Bike Marathon 2017. Twórca niezwykle popularnego w sezonie letnim cyklu LOTTO Poland Bike Marathon zorganizuje – pierwszy raz – serię wyścigów zimowych. Miłośnicy jazdy na rowerach górskich będą ścigać się w trzech podwarszawskich miejscowościach. Zimowy Poland Bike Marathon wystartuje 12 lutego w Markach. Tydzień później 19 lutego zawita do Nieporętu. Finał odbędzie się 5 marca w Kobyłce.

– Zapraszam na rowerową zimę z Poland Bike – mówi Grzegorz Wajs, organizator Zimowego Poland Bike Marathon. – Liczę, że nasza propozycja przypadnie do gustu kolarskim maratończykom. Zimowy Poland Bike Marathon będzie znakomitą rozgrzewką przed nowym sezonem LOTTO Poland Bike Marathon. A jednocześnie będzie miał to wszystko, co charakteryzuje nasz główny cykl oraz imprezy pod hasłem Poland Bike. Zapewniamy dobrą zabawę, ciekawe trasy z trzema dystansami i kolarskie miasteczka w pobliżu ciepłych hal sportowych. Mamy też istotny bonus sektorowy. Zimą każdy może poprawić swój sektor startowy. Spadków nie przewidujemy, co najwyżej będzie można zachować sektor dotychczasowy. Zapraszam na pierwszy Zimowy Poland Bike Marathon do Marek, Nieporętu i Kobyłki!

Zimowy Poland Bike Marathon będzie rozgrywany na trzech dystansach, których nazwy są doskonale znane uczestnikom LOTTO Poland Bike Marathon. Na każdym z trzech etapów dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansie FAN (4-7 km), a dorośli wybiorą dystans MINI (15-20 km) lub MAX (30-40 km). Podobnie jak w sezonie letnim, tak i zimowym – oprócz wielu kategorii wiekowych na każdym z dystansów – będą prowadzone klasyfikacje drużynowa i rodzinna. Do klasyfikacji generalnej zostaną zaliczone punkty z dwóch najlepszych startów. Zimowy Poland Bike Marathon wchodzi w skład punktacji Omnium Poland Bike, która uwzględnia m.in. LOTTO Poland Bike Marathon, Poland Bike XC i Memoriał Stanisława Królaka.

Terminarz Zimowego Poland Bike Marathon 2017

I etap – 12 lutego – Marki

II etap – 19 lutego – Nieporęt

III etap – 5 marca – Kobyłka

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon