Brązowe Gladiatorki z Nieporętu!

Wielki sukces odniosły siatkarki z UKS „Dębina”, zdobywając w finale Mistrzostw Mazowsza Młodziczek brązowy medal i awans do 1/4 Mistrzostw Polski.

 

GRATULACJE!!!! oraz DZIĘKUJEMY!!! Te przede wszystkim słowa należą się siatkarkom UKS Dębina i ich trenerom – Darkowi Pieśniakowi i Michałowi Pawłowskiemu. Setki godzin treningów, dziesiątki turniejów oraz przekonanie, że właśnie siatkówka jest najważniejsza przyniosły historyczny sukces – brązowy medal mistrzostw Mazowsza i awans do dalszych rozgrywek, do 1/4 mistrzostw Polski. Po raz pierwszy w historii gminy Nieporęt mamy swojego siatkarskiego reprezentanta na tak wysokim etapie krajowych rozgrywek. Wielkie zwycięstwo zbiegło się z jubileuszem 10-lecia UKS „Dębina” i jest ukoronowaniem pracy trenerskiej i wysiłku młodych sportowców. Nasz zespół wystąpił w składzie: Natalia Urban, Sylwia i Magda Postek, Karolina Szabelewska, Maryla Karczmarczyk, Aleksandra Hołuj, Patrycja Bartkowska, Weronika Denkiewicz, Weronika Pawłowska, Adrianna Słomińska, Wiktoria Lewandowska, Weronika Szraga, Karolina Banaszek, Karolina Smoczyńska, Wiktoria Zawiślak, Dominika Świat.

 

Ćwierćfinał mistrzostw Polski będzie miał miejsce od 8 do 10 kwietnia, jego organizatorem jest MOS Wola Warszawa. Weźmie w nim udział 6 drużyn – UKS Dębina Nieporęt, MOS WOLA Warszawa, druga drużyna z województwa podlaskiego, druga drużyna z województwa lubelskiego, pierwsza drużyna z województwa świętokrzyskiego oraz trzecia drużyna z województwa mazursko-warmińskiego. Dwie wejdą do półfinału mistrzostw Polski, w który spotka się 16 najlepszych polskich zespołów. I znalezienia się w tym doborowym towarzystwie życzymy naszym siatkarkom!