13 maja – otwarcie biblioteki

Drodzy czytelnicy !!!

Po dwóch długich miesiącach otwieramy Bibliotekę.
Zapraszamy dzisiaj o godzinie 14.00
Ponieważ pandemia nadal trwa, nasza praca będzie wyglądała inaczej. Wprowadzamy pewne zasady i ograniczenia z myślą o bezpieczeństwie czytelników i pracowników Biblioteki.
Zmieniają się godziny otwarcia:
Poniedziałek 13.00 – 17.00
Wtorek 13.00 – 17.00
Środa 14.00 – 19.00
Czwartek 13.00 – 17.00
Piątek 13.00 – 17.00

Przez pierwszy okres nie będzie wolnego dostępu do zbiorów. Książki do wypożyczenia będziecie mogli Państwo zamawiać telefonicznie, mailowo lub będzie je podawał bibliotekarz.
W Bibliotece będą wyznaczone w oknach dwie strefy: strefa zwrotów w oknie południowym i strefa wypożyczeń w oknie przy drzwiach.
Do odwołania nieczynne będą czytelnie internetowe w bibliotece. Do odwołania możliwe będzie tylko wypożyczanie i zwrot książek oraz audiobooków. Biblioteka nie będzie świadczyć innych usług.
Obowiązkowa kwarantanna zwróconych pozycji. Zwracane przez Państwa zbiory biblioteczne oraz czasopisma muszą przejść kwarantannę tj. zostaną wyłączone z obiegu na 14 dni.
Dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników oraz pracowników. Prosimy o zgłaszanie się do Biblioteki w maseczkach ochronnych. Prosimy też o zachowanie bezpiecznych odległości od siebie w kolejce.
Otwarcie Filii w Kątach Węgierskich i w Zegrzu Południowym planujemy w piątek 15 maja

W miarę rozwoju sytuacji będziemy reagować na bieżąco i wprowadzać zmiany funkcjonowania biblioteki. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ zachowanie zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze. Dla nas też jest to zupełnie nowa sytuacja i mamy nadzieję, że zechcą nam Państwo w niej pomóc.

Elżbieta Kotowska Dyrektor
Biblioteki Publicznej Gminy Nieporęt