Regaty „Nieporęckie Żagle”

III Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt „Nieporęckie Żagle”, których organizatorem była Gmina Nieporęt i Przystań Między Żaglami, otworzyli Wójt Maciej Mazur oraz Starosta Robert Wróbel.

Regaty rozegrane zostały w dwóch klasach – Omega i RS Vision. Panująca od rana pogoda, ładne słońce i słaby wiatr, nie zapowiadała mocnych wrażeń na łodziach. Nie zepsuło to jednak dobrego nastroju żeglarzy, których umiejętności wysoko ocenił Sędzia Główny – Karol Pajka, podkreślając, że gdy podczas ostatnich wyścigów silniej powiało, można było w pełni zaprezentować swoje umiejętności żeglarskie. W klasie Omega Standard, I miejsce zajęła załoga reprezentująca Starostwo Powiatowe w Legionowie w składzie – sternik Sylwester Pietrucha oraz Robert Wróbel. W klasie RS Vision I miejsce przypadło sternikowi Stanisławowi Kowalewskiemu wraz z załogą.
Regatom towarzyszyły także atrakcje na lądzie. Darmowe dmuchańce dla dzieci były miejscem bar-dzo aktywnej i radosnej zabawy, równie dużym powodzeniem cieszyły się bezpłatne rejsy tramwajem wodnym „Laguna”, dzięki którym wszyscy mogli zakosztować pobytu na Jeziorze Zegrzyńskim. W namiocie promocyjnym od rana czekały na gości foldery, mapy, pocztówki oraz gadżety gminne. Na zakończenie regat odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia pucharów, medali i nagród. Dla sterników zwycięskich ekip firma Lexus Warszawa Żerań przekazała Vouchery na weekend z dowolnym modelem Lexusa z pełnym bakiem paliwa! Wśród uczestników regat rozlosowano również atrakcyjną nagrodę – voucher na szkolenie regatowe w szkole Scandinavia/Skippi 650.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w regatach i do zobaczenia za rok