Spotkanie „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt”

Spotkanie „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt” na trzydziestolecie samorządu terytorialnego

25 lutego w Urzędzie Gminy odbyło się po raz 12. spotkanie wójta Macieja Mazura z przedstawicielami firm, instytucji i przedsiębiorstw działających na terenie gminy Nieporęt – „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt”.  

Istnienie nowoczesnych, dobrze prosperujących i otwartych na współpracę z samorządem firm jest jego najlepszą wizytówką i motorem rozwoju gospodarczego. Coroczne spotkania są okazją do wyrażenia ich przedstawicielom podziękowań za współpracę z samorządem, za zaangażowanie w gminne projekty kulturalne, oświatowe i sportowe oraz złożenia gratulacji w związku z osiąganymi przez nie wysokimi wynikami. Z okazji przypadającej w 2020 roku  30. rocznicy funkcjonowania samorządu terytorialnego, pamiątkowymi statuetkami wyróżnione zostały te firmy, z najdłuższym stażem działania, których jubileusz zbiegł się w czasie z rocznicą samorządu. Wszystkie osiągają sukcesy branżowe, są wielokrotnie wyróżniane i nagradzane, i wszystkie jednakowo silnie związane z gminą Nieporęt. Szklane statuetki z zatopioną przypinką „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt” ze stylizowanym herbem gminy otrzymały firmy:  SO METAL z Nieporętu, GRODNO S.A. z Michałowa-Grabiny,  BRERICAP POLSKA S.A. ze Stanisławowa Pierwszego, Oddział GAZ-SYSTEM S.A. w Rembelszczyźnie, Hotel 500 w Zegrzu Południowym, APS ENERGIA S.A. w Stanisławowie Pierwszym i NEON EFEKT w Stanisławowie Pierwszym. 

Wręczone zostały także pamiątkowe przypinki, zaprojektowane z okazji 30-lecia samorządu, firmom i instytucjom aktywnie od lat współpracującym z samorządem oraz przypinki „Firma Przyjazna Gminie Nieporęt”firmą, po raz pierwszy uczestniczącym w spotkaniu.

Oprawę artystyczną wieczoru stanowiły popularne piosenki z lat 20 i 30-tych.