Zagospodarowanie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa

Zagospodarowanie terenu kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Nieporęt – Pilawa w Nieporęcie

Gmina przystępuje do realizacji kolejnego etapu zagospodarowania terenu portu w Nieporęcie.

Budowa infrastruktury sportowej zaplanowana została do końca października 2019 roku.

Teren stanie się przyjazny dla rowerzystów, bo otoczy go ścieżka rowerowa. Również rolkarze będą mieli wytyczoną dla siebie bezpieczną trasę w sąsiedztwie skateparku. W okresie zimy nawierzchnie te mogą być wykorzystywane do jazdy na nartach biegowych. Powstaną także chodniki, umożliwiające wygodne dojście do placu zabaw, siłowni zewnętrznej i boisk do piłki plażowej. W projekcie znajduje się także budowa drogi wewnętrznej.

Koszt całej inwestycji to kwota 2 398 000 zł. Gmina uzyskała dofinansowanie do jej realizacji w wysokości 500 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Budowa zaplanowana jest do końca października b.r.

Obecna inwestycja stanowi kolejny etap realizacji Koncepcji w zakresie kierunków docelowego zagospodarowania gminnego Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa, przyjętego uchwałą Rady Gminy w 2016 roku.

 

 

2_kompleks

Skatepark

 

Wymiary 32 x 18 metrów i przeszkody: grindbox, poręcze, coping i funbox. Przystosowany  do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach.

Skatepark usytuowany jest w porcie w miejscu, gdzie rozbudowywana jest strefa sportu i rekreacji i gdzie już stoi plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna i boisko do piłki siatkowej plażowej. W sąsiedztwie urządzony jest również park linowy.
To kolejny krok do pełnego zagospodarowania Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporet-Pilawa i stworzenia w nim warunków do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu.

DSC_3211

Siłownia Plenerowa

Zamontowano jedenaście stanowisk, m.in. biegacz dwustanowiskowy, prasa nożna, twister trzystanowiskowy, orbitrek, wyciąg górny.

 

Obraz1

Plac zabaw

 Plac zabaw ma 500 m2 powierzchni, na której znajdują się zestawy, zapewniające dzieciom możliwość doskonałej zabawy i rozwoju ruchowego.

dsc_7085

Żeglarze popierają koncepcję zagospodarowania portu w Nieporęcie

zeglarze1

PISMO WOJEWO UCHWAŁA NR1 UCHWAŁA NR 2 UCHWAŁA NR3 UCHWAŁA NR 4 UCHWAŁA NR 5obraz koncmapa PORTYuchwała str1UCHWAŁA-2UCHWAŁA3UCHWAŁA4ustawa