Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji lokalnej

Informacja na stronie ZTM

Dotychczasowa linia L-31 zmieni trasę. W przypadku linii L31 zmiana będzie polegać na skierowaniu autobusów tej linii z Wólki Radzymińskiej do Radzymina przez Nieporęt – Białobrzegi – Beniaminów. tj. linia co 2h wyruszy z pętli w Dąbkowiźnie i pojedzie do centrum Radzymina (przystanek końcowy Traugutta) wyżej wskazaną trasą. Sprawdź aktualny rozkład linii L31.

Zostanie także uruchomiona nowa linia L-33 łącząca Legionowo, Józefów, Rembelszczyznę z centrum miasta Marki. Uruchomienie takiego połączenia to efekt dobrej współpracy Władz Gminy Nieporęt – p. Wójta Mazura oraz Burmistrza Miasta Marki p. Jacka Orycha, którzy wspólnie będą współfinansować nową linię organizowaną przez ZTM.  Autobusy linii L-33 kursować będą w dni robocze z częstotliwością co ok. 2h na trasie LEGIONOWO/pętla MICKIEWICZA/ – DW 632  przez Józefów, Kąty Węgierskie, Rembelszczyznę, Stanisławów Pierwszy (ul. Strużańska) – MARKI/REJTANA/ Sprawdź aktualny rozkład linii L33.

Dodatkowo z pętli w Dąbkowiźnie zostanie uruchomiona nowa linia L-45 przez Sieraków – Słupno – Nadmę do Centrum Handlowego M1. W ten sposób, w ramach biletów honorowanych w autobusach ZTM mieszkańcy Wólki Radzymińskiej będą mogli dojechać na dwa sposoby do centrum Radzymina oraz bezpośrednio do M1 w Markach.

Nowością będzie również nowa kolorystyka autobusów kursujących na liniach L-8, L31 i L33. Zgodnie z wymogami ZTM pomalowane będą w niebieskie barwy oraz przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.