Matczyna Niedziela z rodziną

Bogaty program sportowy i artystyczny przygotowali dla mieszkańców organizatorzy festynu  „Matczyna Niedziela” w Stanisławowie Pierwszym.

Na festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Matki zaprosili 22 maja już po raz ósmy: Wójt i Rada Gminy Nieporęt, Proboszcz Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych, sołtysi wsi: Aleksandrów, Izabelin, Nieporęt, Stanisławów Pierwszy, Rembelszczyzna. Pierwsze sportowe rozgrywki miały miejsce już w dniu poprzedzającym piknik. Uczniowski Klub Sportowy „Dębina” zorganizował w gimnazjum turniej minisiatkówki dziewcząt i chłopców, natomiast  w niedzielę rywalizowały dwójki siatkarskie dziewcząt z rocznika 2000-2002.

Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta odpustowa w kościele parafialnym w Stanisławowie Pierwszym, której przewodniczył ks. biskup Marek Solarczyk. Po zakończeniu mszy odbyło się uroczyste wręczenie pucharów siatkarzom, po którym rozpoczęły się występy artystyczne. Pierwsza zaprezentowała się schola dziecięca przy parafii w Stanisławowie Pierwszym, a następnie uczniowie szkoły w Izabelinie w przedstawieniu „Calineczka”. W programie chóru Echo Nieporętu i Młodzież 50+ znalazły się piękne utwory dedykowane Mamom, dla nich zagrał też zespół Awans. Sportowe konkurencje przygotowane zostały z myślą o wszystkich uczestnikach spotkania. Odbył się Rodzinny turniej tenisa stołowego, biegi dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe, a dla najmłodszych harcerze zorganizowali gry i zabawy zręcznościowe. Była dmuchana zjeżdżalnia, wolontariusze z gimnazjum ozdabiali dzieciom twarze kolorowymi rysunkami, sołtysi zaprosili uczestników festynu do stoiska z potrawami z grilla, a rodzice uczniów szkoły w Izabelinie zaprosili na degustację pysznych ciast. Caritas parafialny w swoim stoisku przygotował loterię fantową oraz bicie rekordu Guinnessa – Kilometry Caritas, a Młodzieżowa Grupa Ratownictwa Wodnego legionowskiego WOPR  pokazywała, jak udzielać pierwszej pomocy.

Z okazji Dnia Matki wszystkim Paniom wójt Maciej Mazur oraz ksiądz proboszcz Tomasz Osiadacz wręczyli pamiątkowe kubeczki z napisem Matczyna Niedziela 2016. Na pamiątkę festynu, jak każe tradycja spotkań, ksiądz biskup posadził w przykościelnym ogrodzie krzak czerwonej róży.